| Petru535 a întrebat:

Am si eu o problema.
La scoala, de putin timp, am intalnit o fata de care a început sa-mi placa destul de mult. Problema este ca ea are prieten si n-am reusit sa trec de stadiul de "prieteni". După ceva timp in care ne-am cunoscut mai bine si am vorbit, am fost invitați mai multe clase, dintre care si a ei, la o petrecere. Am venit toți la acea petrecere, dar dupa ceva timp de dans, m-am hotarat să mă duc la ea, sa o chem undeva mai retras si sa-i spun ce simt si sa o sărut. Acuma...Stiam ca n-o sa iasa ok, de aceea i-am dat doar un pupic, (pe obraz). Dar nu stiu cum, prietenul ei a aflat, am vorbit cu el despre asta si mi-am cerut scuze pentru ca mi-am dat seama c-am gresit. Acum, problema e ca el nu intelege si tot cauta scandal si cu toti prietenii lui cu două capete mai mari decât mine, bine-inteles. Ce pot face sa scap de ei? Dau funda! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Severian_Amihaeisei_1979 a răspuns:

Salut. Cel mai bine este să îl blochezi și sa oprești notificările. Nu trebuie sa ți fie frica, vorbește cu părinții tai, arată-le. Fata aceea cu siguranță te place, nu trebuie sa ai frica sa vorbești cu ei.

| Petru535 explică (pentru Severian_Amihaeisei_1979):

Păi am incercat sa vorbesc cu ei, dar m-am ales doar cu un ochi vânăt.

| Osneros a răspuns (pentru Petru535):

laughing

N-ai facut bine, in caz ca nu te-ai prins. In cazuri de genul, daca te lasa ei in pace, nu te duce tu la ei.

| Petru535 explică (pentru Osneros):

Păi am incercat atunci când au venit ei la mine. Nu sunt nebun sa ma duc eu la ei.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Încearcă să îi eviți, altceva nu ai ce face.
Trebuie să renunți la a mai vorbi cu acea fată, atâta timp cât are o relație tu nu ai ce face.

| Osneros a răspuns:

Muta-te in Caraibe.

| Petru535 explică (pentru Osneros):

Si sa o iau si pe fata aia cu mine, nu?