| paul55 a întrebat:

happy

Astazi la schoala am spart din greseala oleaca ( cam 3-4 cm in latime si 0.5cm in lungime, si putin crapat in alta parte care nu s-a desprins) un geam, (de la o vitrina cam de un metru ca noi invatam intr-o sala muzeu ) si inca cu un coleg cand ne jucam cu o hartie, iar acum diriginta a spus ca tot ce stricam, platim, si acum eu nu stiu cum sa ii spun lui mama, si cam cat ar costa un geam cam de 20cm latime si cam 1m lungime, dar bine, cam asa spun eu nu e chiar exact, deci daca stiti sa raspundeti VA ROG SA O FACETI!

FUNDA MAREEEEEEEEEEEE!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Geamul de 3mm grosime, care este utilizat cel mai des, ajunge pe la 21-25 lei/mp.Deci tu ai 0, 20 mp.

| paul55 explică (pentru darrio2007):

Mai, azi cand ma duc la schoala o sa masor cu rigla si iti spun sa faci tu calculul cu banii, ca eu nu prea ma pricep. TE ROG FRUMOSSSSSS

| darrio2007 a răspuns (pentru paul55):

Daca astea sunt masurile te costa in jur de 10 lei.

| paul55 explică (pentru darrio2007):

Ms, dar ca sa fiu sigur o sa masor geamul, si daca e cam 10 lei e perfect, pentru ca chiar am banii astea si parintii daca la spun (normal) nu cred ca o sa fie prea suparati

| darrio2007 a răspuns (pentru paul55):

Sa stii ca pretul il stiu de la mine din oras. Posibil pe la tine sa fie mai scump.Sau mai ieftin.Eu am facut calculul la pretul de 25 lei/mp.

| DiamondShine a răspuns:

Dar tu ce ai vrut sa faci de fapt, sa distrugi scoala?

| paul55 explică (pentru DiamondShine):

A... Nu, dar eu ma jucam cu o hartie in pauza cu un coleg, si cum a spus si motan444, sa ciobit putin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand amandoi ar trebui sa platiti geamul, nu doar tu. Trebuie sa-i spui mamei tale adevarul, ea tot o sa afle ce s-a intamplat, asa ca nu e bine sa o minti

| motan444 a răspuns:

Spune-i lui mami tau ca te-ai impedicat din greseala ai dat peste geam si ca erai sa te tai si ca sa ciobit putin si a zis diriginta ca trebuie sa o platiti

| darrio2007 a răspuns (pentru motan444):

Ce sa plateasca? Ciobitura? Trebuie sa schimbe tot geamul.