| fluturas20 a întrebat:

Cine-mi poate spune si mie va rog cum sa procedez?! I-mi place de un baiat mai mic cu 3 ani decat mine eu am 21 si el are 18 ani. Problema este ca eu sunt mai timida si nu stiu cum as putea sa fac sa ma remarce sau sa-l abordez. Voi baietilor ce spuneti v-ar place sa vorbiti cu o fata mai mare decat voi? PLEAS, SAVE ME!

2 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Intr-o relatie varsta nu prea conteaza atat de mult cat conteza ceea ce simt amandoi sau daca exista mai inti atractie fizica si apoi si atractie mentala.
Un baiat are tot felul de iubite si crede-ma ca varsta nu este cea mai importanta.
Acuma cu abordarea tu il placi deci va trebui sa faci primul pas, nu neaparat abordare direct dar cu remarci. O buna situatie este sa vorbesti cu el sa-i spui ce mai faci sa observi daca exista atractie cum ziceam. Daca nu pacat sad daca da urmatorul pas ar fi sa-i spui ca inviti niste prieteni la o iesire si daca vine si el, desigur nu mai inviti pe nimeni dar lasi sa se inteleaga ca ceilalti au apucat s faca altceva. Apoi vezi cum decurge intalnirea.
i cu timiditatea ca sa o invingi, trebuie sa e gandesti ca stii ce vrei si nimic nu te poate opri

| fluturas20 explică (pentru MeConstantine):

Multumesc:* o sa incerc.:d