| Cosmin019 a întrebat:

cum sa ma revansez fata de fata cu care vorbesc c-am facut-o sa planga si ca aproape am rupt legatura?

3 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Nu este vorba de revanșare față de gafa făcută! E vorba de a-ți recunoaște greșeala, de a-ți cere iertare și de a lăsa fata să ia o decizie, pe care o vei respecta, în legătură cu viitorul vostru împreună! Dar, să îți fie o lecție, că nu este frumos să spui orice, să jignești într-o relație. Să nu îți răzbuni nervii făcuți de alții pe prietena ta. Și, ia un buchet de flori cât mai mare și bomboanele ei preferate!

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai sentimente de dragoste pentru ea si vrei o relatie cu ea, atunci iei un buchet mare de flori si mergi sa-ti ceri iertare.

Daca nu ai sentimente pentru ea si nu vrei o relatie cu ea, este bine sa lasi situatia asa cum este, fara sa mai pui paie pe foc.

| Plato a răspuns:

Cosmine, eu personal nu te-as ierta sub nicio forma, dar ea poate e altfel. In orice caz, sper ca regreti cu adevarat cele intamplate, si nu ti-e doar dor de amor, asa ca vrei sa "te revansezi". In functie de caracterul/cultura fetei, ofera-i banalele si repetitivele scuze, folosite mult prea des, din pacate. I s-a atribuit prea multa putere unui singur cuvant, nu destul insa pentru a strapunge toate caracterele.