| Zuzumilk26 a întrebat:

Dacă mă apuc de țigară electronică cu lichid fara nicotina o sa pățesc ceva?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Asta este acea vapare de care se vorbeste? eu am folosit ultima data IQOS, de asta nu sunt la curent cu ce a mai aparut si dupa.
Evident fie ca vorbim de IQOS care contin tutun dar il incalzesc nu-l ard, fie ca vorbim de tigarile normale sau de cele cu vapor TOATE dar ABSOLUT toate afecteaza plamanii si nu numai.
Deci este o prostie sa te apuci de asa ceva crezand ca sunt mai putin nocive.
Daca eu m-am lasta de fumat dupa 14 ani si altii pot, sau mai bine cum este cazul tau nu te apuca niciodata!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca patesti, tigara electronica fiind fel de nociva ca si cea cu tutun.
In America este deja interzisa, dupa ce au murit mai multi tineri si este o campanie televizata si mediatizata sa se aduca la cunostinta efectele dezastroase asupra plamanilor, facute de aceste substante toxice care se folosesc pentru tigara electronica.

| Andreeush a răspuns:

Și aia e nocivă, deci gândește-te bine ce faci.