| blueangel27 a întrebat:

Daca un telefon are Wi-fi, poti intra gratis pe Internet (fara costuri suplimentare)? Cu ce ma poate ajuta Wi-fi-ul? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| TDT a răspuns:

Wi-fi inseamna wireless. In principiu, unde exista un hotspot cu internet wireless, te poti conecta la reteaua respectiva si poti intra pe internet, atata timp cat reteaua nu este protejata de parola. Sunt multe zone unde wireless-ul este gratuit (gen hoteluri, unele parcuri, restaurante, etc.).