| Mihai99182 a întrebat:

De cateva zile vorbesc cu o fata pe Instagram prin mesaje si am inceput sa o simpatizez. Ieri m-a sunat la telefon si mi-a fost rusine sa-i raspund. Va rog frumos, cum pot scapa de aceasta timiditate, anxietate si nu neaparat in aceasta situatie, ci in general, cu fetele sunt foarte timid, in rest nu am treaba?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlexValentinn a răspuns:

Frate, daca vrei sa scapi de o problema trebuie sa o infrunti, nu sa fugi de ea. De exemplu, tu daca eviti sa vorbesti la telefon nu o sa-ti revii niciodata, raspunde-i si ce o fi o fi, cu timpul o sa prinzi curaj si o sa scapi. Voi sperati la o solutie minune, dar din pacate ea nu exista. Raspunsul adevarat si real dar dureros este sa iesi din zona de comfort, adica daca ti-e frica sa vorbesti cu ea la telefon sau sa vorbesti cu fetele fata in fata exact asta trebuie sa faci, daca tu fugi de chestia asta si dupa 10 ani tot pe TPU o sa intri si o sa ne intrebi cum scapi de timiditate.

3 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Vorbeste mai mult in mesaje cu ea.Nici mie nu imi place sa vorbesc la telefon, a emotionez si nu stiu ce sa vorbesc. Explica-i situatia si poate av intelege.Succes!

| Alisia88888c a răspuns:

Fi natural, nu te concentra pe ce urmeaza să spui laughing Vorbește cu ea deschis și nu te gandi ca spui ceva prostie

| filipgfx a răspuns:

Înfruntă teama chiar dacă ti se pare grea! După ce o sa vorbesti prima dată cu ea la telefon o sa ti doresti sa vorbiti doar vocal. Nimic nu e imposibil!