| BlueMăslinăRed a întrebat:

De ceva timp îmi place de o fata care e cu mine la dansuri ( sau cel puțin era, acum nu mai fac dansuri )
De fiecare dată cănd dansam cu ea profesorul zicea să ne uităm unul în ochii celuilalt.
Se spune că unele semne ca o fată să te placă sunt : nu se pot uita în ochii băiatului pe care îl plac și că își mușcă buza ( acum nu știu dacă e adevărat )
Aceste 2 * semne * pe care le-am scris sunt cele pe care le observ
Acum nu știu ce să fac, ea este și la altă școală și nu prea vorbesc cu ea pentru că mi-e frică să stric ceva
Acum aș vrea răspunsurile la aceste întrebări
1. Acea fată chiar m-ar plăcea ( aș prefera să răsp. fetele )
2. Ce ar trebui să fac dacă mă place
3. Cum aș putea să aflu dacă mă place ( alte *semne* )
Dau fundă la cel mai util răspuns

Răspuns Câştigător
| ℓαυяα a răspuns:

Pentru început încearcă sa vorbesti cu ea (măcar pe Facebook sau whatsapp dacă ai nr ei) și vezi dacă vorbește cu tine, Invit o la un suc și vezi cum se poarta cu tine in afara orelor de dans happy

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

1. Sau ar face parte din categoria care se intimidează atunci când privește o persoana în ochi.
2. În cazul în care te place, ar trebui sa începi sa vorbești cu ea.
3. Din moment ce nu păstrezi o legătură constanta cu ea, e cam dificil. Ai putea aduce unele aluzii într-o viitoare întâlnire.

| Andreeush a răspuns:

Încearcă să iei legatura cu ea, să vorbiți și cu timpul poate ve-ți fi împreună.

| BunaZiuaMerio a răspuns:

Dai un mesaj cum ar fi,, Ce faci?" Si daca raspunde e de bine.