| 1Me9 a întrebat:

de la un timp, ca sa nu zic dintotdeauna, ma simt foarte paranoic, vreau răspunsuri serioase la ceea ce urmeaza sa intreb.
Deci, de ceva vreme imi vin ganduri in cap de chestii super ciudate pe care iubita mea le-a facut in trecut (sexual vorbind) chiar daca ea a fost virgina! Am momente cand o cred, dar dupa iar imi vine "ba ce mintit sunt", sunt ultimul fraier, nu e genul de fata pe care o vreau, eu vreau ceva maicuta"..realizez ca nu e tocmai okay, ca ea este super okay, a fost okay si in trecut, ca este respectuoasa, dar dupa uit si cred ca ma minte ca si i-as face extrem de mult rau.Nu ma pot pune in locul ei, caut mereu aceleasi raspunsuri, nu vreau raspunsuri ca nu o merit sau sa caut pe altcineva, pur si simplu in orice relatie am fost asa, nu pot avea incredere in niciun om, toti imi vor raul, pur si simplu nu ma pot schimba.

Nu pot simti empatie fata de ea, nu-mi pasa daca oamenii se simt prost, daca le fac rau, pur si simplu nu-i pot intelege pe altii in afara mea.

Ce parere aveti, ar trebui sa consult un psiholog/psihiatru? Va informez ca toate starile sunt pe fond nervos, nimic sentimental, ma iau nervii foarte tare, simt cum in capul meu pur si simplu se intampla tot

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Stai putin. Care e problema? Ca au mai avut o si altii? Asa Si? S a vândut cuiva? Ce e aiurea în asta ca nu inteleg. Nu e ca si cand acum ca esti cu ea mai este si cu altcineva sau o poti împărți. Te bucuri de om asa cum e. Ii placi pentru Ce a. Dacă nu ești capabil să accepți treburile astea, du te la mănăstire! Nimeni nu e fara de păcat.

| 1Me9 explică (pentru Donsavas):

Nu a mai fost cu altii sexual, doar relatii ca tot omul sa zic asa..Problema era ca euimi induc asta in cap si ma enervez groaznic, devin paranoic, nu e problema mea ca nu ai citit tot

| 1Me9 explică:

Tin sa mentionez ca fac 20 de ani anul asta, daca conteaza.