| ayran a întrebat:

Salut TPU. Eu locuiesc in Germania, deocamdata eu stau la o pensiune foarte urata care este in pustietate într-un sat mic. Dimineata ma duc la școală si restul zilei stau doar aici. Sunt foarte plictisit si ma simt aiurea aici, am impresia ca sunt la închisoare. Locuiesc cu tata si vom lua o alta locuinta mai frumoasa si într-un oras dar pana atunci mai durează.
Ce pot face sa numai fiu plictisit si sa am senzatie de regret ca stau într-o locuinta foarte urata?

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti sa explorezi zona in care stai. Poate exista chestii interesante de vazut prin zona. Mai poti sa iti cumperi cateva carti ca sa citesti. Cat despre locuinta, nu prea ai ce face, doar sa astepti sa va mutati de acolo.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ieși afară și să te uiți la plante, flori, gâze, și ce o mai fi pe acolo.

| dinaprilie a răspuns:

Salut, poti sa o decorezi un pic daca locuinta este "nasoala".

| Anee1667 a răspuns:

"Nu este viaţa de o mie de ori prea scurtă pentru a ne putea plictisi?"
Fa-ti prieteni!
Iesi afara, cunoaste oameni noi, socializeaza...
Propune colegilor de clasa sa mergeti in parc, sa faceti un picnic, sa jucati carti sau diferite jocuri
Citeste, uita-te la seriale.