| xToTheZx a întrebat:

Fac sala de o saptamana. In 3 luni o sa fac ceva muschi? Umblu la sala de 4 ori pe saptamana. Funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Daca ai macar 4 mese pe zi bogate in proteine + odihna pusa la punct + un antrenament corect ( 90 % din cei care se duc la sala se antreneaza incorect ) + suplimente, atunci in 3 luni o sa se vada ceva diferente.

Sau daca esti la inceput, o sa te schimbi putin, ca nu esti obisnuit cu efortul.

| xToTheZx explică (pentru Cosmin86):

Nu sunt obisnuit si sunt cam slab. Si iau proteine "Creatine Pro mass". E bine?

| Cosmin86 a răspuns (pentru xToTheZx):

Alea nu sunt "proteine", produsul ala abia are 30 % proteine, e un gainer bazat in special pe carbohidrati si are si creatina.

Cat de slab esti, ce inaltime/greutate ai?

| xToTheZx explică (pentru Cosmin86):

Am 1.77 inaltime si 62 Kg

| Cosmin86 a răspuns (pentru xToTheZx):

Nu esti chiar atat de slab, ti-ar trebui mai degraba un concentrat proteic. Poti incerca dymatize elite whey sau whey protein isolate ( daac vrei mai ieftin ).

8 răspunsuri:
| bluur a răspuns:

Pai eu am lucrat acasa o luna si m.am schimbat, la sala in 3 luni normal ca o sa pui muschi pe tine...dar cel mai bine fa sala fara proteine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bluur):

De ce fara proteine? ai macar idee ce sunt?

| bluur a răspuns:

Da am idee ce sunt, alea iti umfla muschii, proteinele care te ajuta cu adevarat nu se gasesc lanoi in tarawinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru bluur):

De cand umfla proteinele muschii? rolling on the floor
AUzi, proteinele adevarate nu sunt la noi in tara, esti complet pe langa.

Sunt destule din import (dymatize, muscletech, etc. ), rolul lor este sa te ajute sa atingi 2 grame de proteine / kg-corp zilnic, doar din alimentatie e cam greu ( la mine ar insemna 7-8 mese pe zi CONSISTENTE ).

Tu confunzi proteinele cu alte suplimente. Mai documenteaza-te