| IrinelRaducan a întrebat:

Salut TPUwave..As vrea sa instalez Windows Vista cu numai 512mb ram(nerd sau Windows 7), Am PC-ul:
Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.80 GHz
Vram 32MB
RAM 768
puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Nici macar nu ai un procesor dual-core si mai vrei si pentru jocuri.
Ori instalezi windows xp, ori faci un upgarde si instelezi windows 7 sau 8.
Windows 7 este mult mai bun ca vista.
Instaleza si vista, te vei convinge pe pielea ta cum merge la sistemul tau.
Succes!

4 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Poti instala oricare dar o sa se miste c-am greu cu pc-ul asta!
Mai potrivit e xp! Bafta!

| bogdan133 a răspuns:

Incearca xp, mult mai bun, si ocupa mai putin.

| IrinelRaducan explică (pentru bogdan133):

Am CD cu XP, dar as vrea si Vista sadgame)

| IrinelRaducan explică:

Am vazut pe Youtube ca unii au Vista sau 7 cu doar 256 mb ram si merge destul de rapid.