| CartofulZambaret a întrebat:

Incerc sa fiu cat mai scurta:
De multa vreme imi place de un coleg de liceu, acum suntem amandoi la facultate. Ne intelegeam foarte bine in liceu, eram cei mai buni prieteni, la un moment dat am avut impresia ca si el ar fi avut ceva pentru mine, dar nu am avut curaj sa ii spun pentru ca nu am vrut sa stric prietenia.

Au trecut 3 ani de facultate, noi inca vorbim, am si iesit recent, dar in niciun caz nu mai suntem cum eram in liceu. Eu incerc sa ma port frumos cu el, acum in ultima perioada doar eu il mai bag in seama. A avut niste perioade in care nu se simtea ok din cauza unor probleme personale si imi raspundea rece, dar ele alternau cu perioade in care vorbeam la telefon si eram in regula.

Nu stiu de ce, o parte din mine chiar ar vrea sa ii spuna la un moment dat ce simte, pentru ca nu consider ca am ceva de pierdut, in cel mai rau caz nu ne vom mai vedea deloc (oricum ne vedem rar). Voi cum ati proceda? I-ati spune ceva?

4 răspunsuri:
| Staind a răspuns:

Dupa 3 ani si ceva... mai astepti momentul potrivit?

| CartofulZambaret explică (pentru Staind):

Asa e. Nu ar trebui sa existe un ''moment potrivit''. Dar ma gandesc ce e mai ok dintre a-i spune chestia asta doar ca sa scap eu de piticii mei de pe creier (pentru ca nu stiu cat de interesat va fi el), sau sa tac si sa las sa treaca tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te daca tu vei putea accepta caracterul lui daca ve-ti deveni iubiti, sa zicem, adica atunci cand o sa aiba iar probleme personale si o sa se poarte iar rece cu tine...Iar eu nu inteleg de ce nu este el ala care poate face primul pas spre ceva mai serios intre voi? Din ce ai povestit aici, mie mi-a lasat impresia ca el nu prea are nevoie de o relatie mai serioasa.Parerea mea.

| NoImage11 a răspuns:

Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare, si cred ca e cel mai bine sa-i spui, pentru ca el va afla candva oricum (prieteni, cunostinte etc.) si ca e mai bine sa afle de la tine decat de la altcineva. Mie-mi placea de un baiat si i-am zis unei persoane care nu trebuia sa afle. Dupa 2 ore m-a intrebat daca e adevarat si situatia a fost foarte jenanta. Sunt unele sanse sa te placa si el, deci mai bine ii spui. Chiar daca s-ar putea sa te placa, baietii sunt foarte incapatanati si nu-ti va spune daca te place.
Mai bine spune-i ce simti!