| Xdreaper21 a întrebat:

Iubita mea zicea acum cateva zile ca ar fi frumos sa avem noi apartamentu nostru dupa ce termina ea liceu
Eu cu banii is pe bines am bani sa cumpar unu dar vreau sa va intreb daca ar fi o idee buna(de mobilat nu ii problema)
Eu ma tot gandesc ca foarte probabil o sa petrec mult timp si vreau sa ii fac o surpriza cu el si nu vreau sa afle daca fac asta(stam cam 70% din zi impreuna)
Voi ce credeti?
Cum as putea sa fac in cat sa nu observe ca lipsesc?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat de multe lucruri nu se leaga. Ea e eleva si totusi voi stati 70% din timp impreuna? Ai bani de un apartament da nu muncesti?

Si in final mi se pare stupid sa investesti intr-un apartament pentru ca asa vrea un copil de liceu.

| Xdreaper21 explică (pentru suntserios):

Ea in a 12a
Ea vine la mine si face si teme si invata
Si muncesc am un salariu mare

| OldSoul a răspuns:

Ia stai asa, ea nici nu a terminat liceul si tu deja vrei sa-ti cumperi apartament?
Parerea mea e ca te cam pripesti.
E viata ta, sunt banii tai, habar nu am cati ani ai, cum ai facut banii, dar ai grija ca o fata de acest gen te poate duce la "sapa de lemn".

| Xdreaper21 explică (pentru OldSoul):

Ea termina liceeu acum
Eu am 20 fac anul asta
Poate ai dreptate si eu sunt indragostit pana in gat

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Poti sa-i spui ca lucrezi undeva, ca ai treaba, ca vanezi OZN-uri chiar nu gasesti tu ceva sa o minti? Mie nu ce ai putea sa ii spui ca sa nu bage de seama ca lipsesti mi-a atras atentia ci faza cu apartamentul. Daca il cumperi numai ca sa-i faci ei un moft desi tu ai deja o casa, atunci vezi sa nu faci prostia sa il treci pe numele ei sau pe al amandurora.Il treci pe numele tau.Si inca o treaba, am inteles ca tu cu banii esti ''pe bines'' dar vezi ca tipa e necoapta la minte (adica e prea tanara si nu stie ce vrea de la viata iar mentalitatea se schimba pe parcurs) daca nici macar nu a terminat liceul. Daca in vreun caz vorbesti de o fata care are sub 17 ani, atunci ai grija ca o sa ramai cu banii dati pe apartament cand se va maturiza si o sa-i vina mintea la cap! Be realistic dude!

| Xdreaper21 explică (pentru siriusblack98):

Normal ca pe numele meu nu sunt prost
Daca ea se desparte de mine oricum raman cu apartamentu si stau in el ca doar nu o sa fac 21 sau 22 de ani am bani dar stau la parinti
Ar fi jenant pentru mine

| Notmyaccount a răspuns:

Buna! In primul rand simt nevoia sa te felicit, dat fiind faptul ca in ziua de azi tot mai putini tineri decid sa isi investeasca banii astfel. Cred ca esti un exemplu de urmat. Legat de iubita ta, trebuia sa stii ca fetelor le place sa isi decoreze casa dupa placul lor, sau cel putin sa fie intrebate, daca ceca le place, sau nu. Deaceea nu cred ca e tocmai o idee buna, sa ii ascunzi chestia asta.( mai ales ca e ceva de bine, ceva ce ar bucura-o). Te sfatuiesc sa tii secretul pana se fac acteele care dovedesc ca apartamentul e al tau, pentru ca in general astea dureaza ceva mai mult, si fetele se enerveaza si isi pierd rabdarea usor.
Ti am zis deja, ca te felicit. In test te descurci tu. Felicitarile mele inca o data si mult noroc.

| Xdreaper21 explică (pentru Notmyaccount):

Mersi
Eu am fost sarac pana la 17-16 ani si tot ce vream era un pc
Nu imi place sa cheltuiesc cand stiu ca e temporar
Mersi si de sfaturi

| Notmyaccount a răspuns (pentru Xdreaper21):

N-ai pentru ce. Nu baga comentariile rautacioase in seama. Eu nu vad nimic rau in ce vrei tu sa faci.