| AlexandruYO a întrebat:

Ma numesc alex sunt din timisoara si am 15 ani fac 16 in iulie am 1.66-1.70, De mic am fost un copil normal jucam fotbal alergam ma jucam facem prosti si toate cele cum fac mai toti copii din ziua de azi ma dezvoltam normal corporal si eram normal in inaltime dar totate acestea pana in clasa a 6 a cand am inceput sa nu mai iau in inaltime si mainile mele sa fie foarte subtiri. Vremea a trecut si am ajuns in clasa a 9 cand la inceput masuram doar 1.50 inaltime care o aveam din clasa a 6 eu nemaicrescand deloc, probabil va intrebati ce s-a intamplat in tot acest timp, in clasa a 6 am descoperit jocurile online! am avut calculator inainte de asta dar nu stiam eu de jocuri online si cate de astea si am inceput sa fiu tot mai sedentar ieseam cu prieteni doar odata pe saptamana la un fotbal sau,, intalnirile cu gasca,, sau cum se mai zice si chiar nu ma mai intalneam deloc cu ei in afara de perioada din timpul zilei de la scoala ma rog mai facema ceva. Din clasa a 9 am devenit super sedentar sau cum se mai zicelaughing ma trezeam la 6 mergeam la scoala veneam la 3 de la scoala ma puneam la calculator si stateam pana seara la 12 cand ma culcam si tot asa. Acum sunt in clasa a 10 si din vara am inceput sa fiu mai vioi nu faceam sport si altele da il ajutam pe tatal meu care are un bar in comuna cu vanzarea la bar si uite ca am inceput sa cresc acum am undeva la 1.68 +- 2 dar mainile la fel de subtiri mi-au ramas astfel unui copil de clasa a 7 a Mam apucat si de sala cand am inceput clasa a 10 si totusi mi sau definit putin dar in masa nu mai pun nimic am cautat pe net de vreo o luna retete pentru ingrasat, tot felul de pastile cu calciu tot felul de prosti ce exista si nu exista dar nimic nu da roade am luat calciu pastile + mule alimente bogate in calciu incat mi-am facut analizele si mi-a zis doctorita sa mai reduc deoarece am peste norma normala de calciu in organism eu am in momentul de fata 1.26 calciu si normalul e 0.90 -1.20 si tot mainile sunt slabe nu stiu ce sa fac. Scopul care este vreau sa ma ajutati sa gasesc raspuns la intrebarile sau una din intrebarile urmatoare

1. Ce sa fac sa cresc mai mare in inaltime, orice retete de mancare orice programe de mancare pastile sau orice mai stiti voi

2.Sa fac ceva pentru imi mai ingrosa mainile adica pentru a mai pune masa eu vreau sa va zic ca am 27 in biceps ceea ce e rusinos zic eu

Vreau sa ma ajutati la una sau ambele intrebarim de mai sus cu orice este posibli, metode de ingrasare, pastile orice stiti! Multumesc

Răspuns Câştigător
| MauiStatue a răspuns:

Apuca-te de inot. O sa te dezvolti.
Fa multe flotari. Sunt mai multe feluri, vezi pe youtube. Faci cate 2-3 seturi, pentru tricepsi si bicepsi. Mananca multa carne de pui si peste. Ai nevoie de proteine ca sa iti maresti masa musculara.

| AlexandruYO explică (pentru MauiStatue):

Multumesc de sfat! O sa incerc

1 răspuns: