| WID a întrebat:

Nu stiu ce fel de categorie sa aleg, scuzati. Tin sa precizez de acum ca sunt stangaci complet. Folosesc mana stanga cand e vorba de orice fel de activitate. Folosesc piciorul stang cand joc fotbal sau fac orice altceva. Problema e ca mi-e foarte greu sa folosesc o foarfeca sau o ustensila in bucatarie. Nu pot sa gatesc mai nimic de unul singur pentru ca nu pot tine bine ustensilele in mana. Nici macar o masina nu pot sa o conduc prea bine pentru ca mi-e greu sa schimb vitezele cu mana dreapta, dar oarecum ma descurc, sa zicem. Astea ar fi singurele dificultati pe care le-am intampinat pana acum, dar sunt sigur ca mai sunt. Pe zi ce trece incep sa ma enervez pentru ca nu pot face nimic care ar trebui sa se realizeze cu mainile si am impresia ca nu fac parte din peisaj, ceea ce e normal avand in vedere ca lumea e facuta pentru dreptaci. Ce as putea face in situatia asta?

2 răspunsuri:
| Maryan_Voicu_1993 a răspuns:

Cine a zis ca lumea e făcută pentru dreptaci?
Te vei acomoda, nu vad de ce trebuie sa te lamentezi si sa încerci sa devii dreptaci
Eu m-am născut stângaci, însă părinții m-au transformat în dreptaci, sincer îți spun că nu m-ar fi deranjat sa rămân stângaci, încă mai am reflexele de stangaci

| ionutmihai2002 a răspuns:

Nu stiu ce sa faci dar, ce ai patit la mana dreapta?