| Georay a întrebat:

Recent m-am despartit de prietena mea si de atunci am intrat in depresie.Nu mai pot trai cum o faceam inainte. Aveti niste sfaturi? Mentionez ca am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| WildLatte a răspuns:

Buna! Ai doar 14 ani si nu cred ca la varsta asta ar trebui sa fii intr-o depresie pentru o fata. Fete sunt destule pe lumea asta, iar la varsta pe care o ai acum, ai tot timpul din lume sa gasesti o fata potrivita pentru tine.

8 răspunsuri:
| AlleSss a răspuns:

Bună.
Mda, este normal să treci printr-o aşa-zisă "depresie", dar gândește-te că la tine, în momentul de faţă, NU e un caz foarte nefericit. Sunt mulţi care trăiesc pe străzi, etc. [ alea DA depresii ]. + trăieşte-ţi viaţa! Ocupă-ţi timpul cu alte activităţi, dacă vrei chiar fă-ţi o altă prietenă.
Sau. Dacă o iubeşti, te poţi întoarce la ea!

| VerdeCaPortocala a răspuns:

14 ani?!
Ce penibili frate. "Nu mai pot trai cum o faceam inainte"
La varsta asta ma jucam cu mingea pe afara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai copilut...ai 14 ani!
Crezi ca merita sa fii suparat pentru o prietena?
Fii cuminte si traieste-ti copilaria!
Lasa ca asa va traba!
Asa va lasa parintii cu prietena de la 14 ani, ca nu se poate astepta pana la majorat, ii musai de la 14 ani.
Uit-o pur si simplu, voi nu mai stiti sa va jucati in fata blocului?
Te pup!

| TashaUhm a răspuns:

Altuu`!laughing
Acum 2 secunde i-am raspuns unuia care, culmea, trece prin ce treci tu`!laughing
De fapt. ce DZO zic aici? la 14 ani ar trebui sa te joci cu masinutele.
Viata nu a inceput cu EA. si nici nu se va termina fara ea.
DEPRESIE? rolling on the floor))
Pisi! Daca tu esti in depresie ce sa mai zic de aia carora le mor parintii, sotii/sotiile si chiar copiii?
Pune mana pe carte. ca din cate stiu eu. ai un examen. si lasa fetele... ca ai timp toata viata`!winking

| Fluffy69 a răspuns:

Daca o iubesti dar ea nu te mai iubeste, cauta-ti alta prietena cu care o poti face si geloasa happy. Si nu cred ca ai intrat in depresie, este doar faptul ca suferi pentru ea.

| Erica33 a răspuns:

Du-te la ea incearca sa rezolvi lucrurile si incearca sa va inpacati spune-i prin ce treci va in telege daca te iubeste.
FUNDA?

| Helen99 a răspuns:

Si eu am tot 14 ani rolling on the floor. kiss Nu mai fi trist si incearca sa treci peste.Eu cel putin asa am facut...desi nu am pe nimeni momentan laughing