| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si am multe vergeturi pe spate, respectiv prin lateralul abdomenului, in acelasi timp am si burta destul de marisoara, daca slabesc scap de vergeturi? Tin sa mentionez ca sunt si dependent de dulciuri, fumez si bag si iarba destul de des. Vreau sa imi schimb stilul de viata si sa fiu mai sanatos, sa slabesc si mai tarziu sa ma apuc de sala.Am incercat doar sa nu mai mananc paine si dulciuri, si mesele mele principale au constat doar din legume si fructe crude, insa nu prea au avut un efect. Ce diete imi recomandati? Dau funda

2 răspunsuri:
| Olga12 a răspuns:

Vergeturile sunt cicatrici, nu? Iar cicatricele nu le tratezi. Adică există creme sau ceva de genul care "te scapă" de ele dar oricum nu poți să le îndepărtezi definitiv. Mă rog de ce ți-ai face griji de asta. Cu toții avem cicatrici - asta ne face speciali.

| Noname9562004 a răspuns:

Doamne vergeturile nu sunt cicatrici. Daca faci sport si mananci sanatos poti sa scapi de ele, la varsta asta se retrag de la sine daca stii cum.