| marius_8727 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu locul din banca. Acum stau in a 2-a banca cu un coleg care nu este tocmai destept, dar pot sa stau in prima banca cu o fata care are note foarte mari si cu siguranta voi avea si eu daca ma mut cu ea in banca, dar acolo nu mai pot face caterinca cu colegii mei cum faceam in a 2-a banca. Ce credeti ca este mai bine sa aleg?

3 răspunsuri:
| TheGeorgeGeo a răspuns:

Frate sincer acu, daca ai chef de caterinca baga te unde ti priestewinking dar cu riscul ca nu vei mai avea note mari deci ai putea sa copiezi( ex: eu stau in banca cu un baiat la lucrari eu iau o geaca, bluza p mine sa ma maresc in volum laughing si il acopar cat tp el skaote kaietu si ia toate informatile necesare) si o alta varianta ar fi sa stai cu acel coleg de invata bine si sa lasi caterinca pentru puzawinking

| Catalyn13Barcelona a răspuns:

Deci cand te duci la scoala, nu conteaza banca in care stai. Indiferent unde stai trebuie sa fii atent la tabla si la ce iti explica profesorul. La ore fii foarte atent daca vrei sa fii destept si sa ajungi cineva in viata. Fa-ti toate temele corecte si invata pentru urmatoarea zi. Deci ti-am spus nu conteaza cu cine stai in banca, conteaza sa inveti si daca colegul/colega ta de banca nu stie atat cat stii tu ajuta-l/ajut-o si pe el/ea. Cel mai bine eu zic ca dirigintele/diriginta ta sa hotarasca cu cine sa te puna in banca. In pauza ai 10-15 minute in care sa vorbesti cu colegii si prietenii de la alte clase, dar in ore fii atent si invatawinking. Funda?

Răspuns utilizator avertizat