| marius_8727 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine in legatura cu locul din banca. Acum stau in a 2-a banca cu un coleg care nu este tocmai destept, dar pot sa stau in prima banca cu o fata care are note foarte mari si cu siguranta voi avea si eu daca ma mut cu ea in banca, dar acolo nu mai pot face caterinca cu colegii mei cum faceam in a 2-a banca. Unde credeti ca este mai bine sa stau?

7 răspunsuri:
| trăncănici a răspuns:

De recomandat este colega.Da, dacă vrei să te emancipezi, dă-te pe lîngă emancipaţi.Nu-ţi petrece timpul cu persoane inferioare ţie, mai ales dacă nu au interesul să înveţe.Te va împiedica să înveţi.

| TheBloodyRoses a răspuns:

Pai eu spun ca mai bine te-am muta in prima banca langa colega si din cand in cand daca simti nevoia poti face schimb cu colegul acela care sta langa prietenul tau din banca a 2-awinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce iti e prima banca sau a doua. Mai bine stai cu acea fata ca sa iei note bune si apoi te gandesti la panarama facuta cu colegii

| Callme a răspuns:

Eu cred ca mai bine pui mana pe o carte, ce zici?winkingsi "caterinca" asta de care vorbesti e o prosteala de-a vostra pe care o puteti face si in pauza.
La facultate sau ma rog, daca ajungi pana la liceu, ai de gand sa te bazezi pe biata fata?laughing)

| jjeleu a răspuns:

Poti face panarama si in prima banca si in a doua

| SanduDogari a răspuns:

1 banca 100 %

| AlizZe a răspuns:

Mai bine stai in fata cu fata si vei avea note mai bune, la orele care consideri tu ca nu stai bine cu materia iar la orele cares mai putin interesante poti sta in adoua banca. funda