| anonim_4396 a întrebat:

Vă rog să nu râdeţi de mine. Chiar nu am cu cine să vorbesc. Săptămâna trecută mi-am luat inima în dinţi şi am dat mesaj unei fete de care îmi place. O fată care învaţă bine, frumoasă, cuminte şi care mai şi lucrează. Îmi mai dădea "ador" la unele poze. Nu am avut niciodată curajul să-i spun în faţă ce simt şi într-o zi print-un mesaj am întrebat-o ce mai face, cum merge cu învăţatul şi chestii de genul ăsta. Într-un final am întrebat-o dacă are plăcerea să ne găsim la o cafea şi a zis că "bineînţeles şi mulţi pupici mi-a mai trimis", doar că nu poate în aceste zile că are nişte probleme de rezolvat şi i-am zis dacă poate săptămâna asta şi a zis da. Acum două zile i-am dat un mesaj cu ce mai face şi nu mi-a răspuns deloc. Ieri i-am dat alt mesaj şi i-am zis dacă mai are plăcerea să ne găsim la o cafea şi dacă doreşte să ne găsim într-o anumită zi şi tot nu mi-a răspuns ( nici măcar "seen" nu mi-a dat la mesajele astea două ). Ea fiind o fată foarte frumoasă, multi băieţi şi-o doresc şi cred că cineva i-a spus minciuni sau vorbe urâte despre mine şi probabil din cauza asta nu-mi răspunde că aşa e lumea din ziua de azi "rea" ( acum nu ştiu exact motivul pentru care nu-mi răspunde, doar bănuiesc ). Eu am încercat să fiu doar drăguţ şi atât. Sau până la urmă vorba aia " aparenţele sunt înşelătoare " este perfect valabilă în cazul meu? Cel mai mult m-a deranjat că nu a avut măcar bunul simţ să-mi zică ce are de gând. Voi ce părere aveţi despre fetele de genul ăsta? Eu zic că dacă ar fi avut puţin de bun simţ sau îi păsă măcar puţin mi-ar fi dat un mesaj şi mi-ar mai fi zis adevărul, dacă are şi o nemulţumire sau dacă am deranjat-o cu ceva.
Dau fundă pentru cel mai bun răspuns.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Vezi ce se intampla in zilele viitoare. Parerea mea este ca nu a vrut de la bun inceput sa se vada cu tine si nu a stiut cum sa te refuze iar acum incearca sa te evite.

| Aztecul a răspuns (pentru Aasdfghj):

Nu sa mai întâmplat absolut nimic. Nici acum nu mi-a răspuns la mesaje. A postat acum două zile ceva de genul : ''Sunt mofturoasă pentru că vreau tot ce e mai bun pentru mine. Sunt încăpăţânată pentru că nu mai vreau să las pe nimeni să mă proastească, dar asta nu înseamnă că am o încăpăţânare prostească. Sunt puternică pentru că nu mi-a plăcut niciodată să depind de cineva, pentru că n-a fost nimeni lângă mine să mă prindă atunci când am căzut. Ştiu cum sunt şi îmi place cum sunt. Cei care nu mă plac aşa, sunt invitaţi să se îndepărteze şi punct''. Dacă nu a vrut de la bun început să iasă cu mine de ce nu mi-a zis şi nu mai era nici o problemă ( că mă ştie cum sunt şi că nu mă supăr ) şi de ce îmi dădea ''ador la poze, la ce comentam la postările ei şi îmi trimitea pupici'' dacă nu vroia să aibă treabă cu mine? Nu vreau să par obsedat sau ceva de genul, dar trebuia să-mi dea mesaj că nu mai vrea să ne găsim şi nu era nici o problemă. Dacă nu mă cunoştea în realitate mai ziceam să nu dea mesaj.
Asta m-a deranjat că nu mi-a mai răspuns la mesaje.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Aztecul):

Cel mai probabil nu a stiut cum sa faca fata situatie iar asta a facut-o sa spuna ca o sa iesiti. Faptul ca nu ti-a raspuns la mesaje nici acum, trebuie sa iti dea de gandit. Nu e interesata de tine, dupa parerea mea. De ce a facut lucrurile in felul asta, doar ea stie.

| Elena9328 a răspuns:

De ce nu încerci s-o cauți tu, să vezi cauza. Și dacă tot ai incercat și ea nu ți a răspuns, mai bine o lași în pace. Nu și are rostul

| Ara997 a răspuns:

1. daca e desteapta cu adevarat, nu pune botu' la barfe!
2. nu fi foarte insistent, ai rabdare, eu stiu copii f. buni care nu au timp efectiv sa intre pe Facebook decat la 2 zile. e de necrezut dar am verificat si asa este.
3. nu te scuza prea mult fata de ea ca nu ai gresit cu nimic., daca s-a lasat influientzata de vb ea pierde nu tu.
mai lasa sa treaca cateva zile. pe urma poti initia o discutie civilizata, cand o vezi on pe Facebook.
4. tu, saracu', iti faci cine stie ce ganduri si ea poate sa apara azi sau maine cu un mesaj pozitiv ceva gen "scuze, am fost ocupata dar in weekend sunt libera etc...) si. pentru ce sa stai amarat. Lasa lucrurile sa curga de la sine.
p.s. stiu o poveste asemanatoare;
o fata aude despre un baiat f. destept ca e "un autist, n-ai cu cine vb, e un mutalau etc", si chestia asta ii starneste curiozitatea si interesul pentru acel baiat, care -surpriza - o placea mult. si care -surpriza- a inceput la un moment dat sa vb... fix cu ea. Deci uite cum o chestie negativa se poate transforma intr-un avantaj. asa ca ai rabdare, ramai asa dragut si cu bunsimtz si o sa ai cat de curand o surpriza placuta, eu asa zic.
bafta!

| Aztecul a răspuns (pentru Ara997):

Pe Facebook îi mai mereu online.
Mau adaugă poze, răspunde la comentariile oamenilor doar mie nu-mi răspunde sub nici o formă.

| Ara997 a răspuns (pentru Aztecul):

Caut-o intr-o zi si vb cu ea direct.