| Zamfir_4886 a întrebat:

Vroiam sa va intreb :
As vrea sa dau Bilingv engleza imi puteti spune ce se intampla la probe?
Mai ales vreau sa-mi spuneti la proba orala mi-e tare frica ce se intampla!
Astept raspuns multumesc!

Răspuns Câştigător
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Pentru proba orala:

O sa fiti mai multi. Extrageti cate un bilet de pe masa, fiecare o sa aveti subiecte diferite, aveti 10-15 minute sa va ganditi si sa va asterneti ideile pe foaie, dupa care raspundeti pe rand, care cum vreti, care cum ati terminat de scris pe foaie

Nu intrati singuri. la mine au intrat cam 5 odata in clasa.
si ne-am ales subiectul, ne-a lasat vreo 10 minute si dupa ne-a intrebat cine vrea sa raspuna primul. si nu a vrut nimeni si ne-a luat in ordinea de pe lista.

oricum, o sa fie destul de usor succes!

Acestea a fost raspunsuri extrase din alte intrebari de aceelasi gen.

Sper ca te-am ajutat!

| Zamfir_4886 explică (pentru Sh_Cam_Atat_Anuta_1990):

Mersi mult! Inca o intrebare!
deci tragi un bilet vezi despre ce e ti le scrii pe foaie si apoi le citesti?
Sau trebuie sa inveti ce ai scris! MS mult ai funda!

2 răspunsuri:
| Sh_Cam_Atat_Anuta_1990 a răspuns:

Buna!

Nu am gasit informatii despre proba orala, dar daca voi gasi, iti voi spune.

Dar in schimb am gasit cateva subiecte:

http://cnunirea.ro/2011/05/20/modele-de-subiecte-testare-bilingv-engleza/

Sper sa te ajute!

Continui sa caut si informatii despre proba scrisa!