| Junior93 a întrebat:

Salut tuturor. Am o problema la Nokia lumia 610, cand scriu sms-uri, multe cuvinte sunt schimbate automat de textul ajutator fara sa vreau si eu si ma trezesc la sfarsitul sms-ului cu un mesaj total schimbat. Cum dezactivez functia aceea de autocorectare, sa o fac sa dispara de tot?

Răspuns Câştigător
| Cloudless a răspuns:

Nu e greu, ii din setari, la fel cum la telefoanele fara touch exista t9, asa exista si la astea. toate tastaturile ar trebui sa aiba o casuta in care sa se afle cv asemanator cu o cheie( nu din aia de la casa ) sau un fel de rotita ca cele folosite la ceas. Apesi acolo si voila, intri la setarile tastaturii.De acolo nu e prea greu.

| Junior93 explică (pentru Cloudless):

Am cautat de mi-ai sarit ochii... m-am uitat si in setari la mesaje dar nu am gasit nimic sa ma ajute... multumesc oricumwinking

1 răspuns: