| butterfly2013 a întrebat:

Uneori asa ma simt singura si trista? Aveti si voi asa clipe? Cum procedati?

Răspuns Câştigător
| MiQutsa a răspuns:

Salut.Sunt trista aproape mereu, si in loc sa incerc sa ma distrez, eu imi pun muzica care ma face si mai trista.Prietenii imi spun sa devin indiferenta fata de cele ce ma fac sa fiu trista.Imi spun ca sunt puternica si ca voi trece peste toate. Ceea ce iti spun si tie, fii tare si nu te intrista pentu lucrurile sau persoanele care te fac sa fii trista.Traeste fiecare clipa din plin,pur si simplu zimbeste, Si gandeste-te la persoanele care intr'adevar tin la tine cum ar fi parinti, rudele etc. V-a rasari soarele si la tine in suflet sunt sigura :*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Aceste clipe eu le am în fiecare 24h care le trăiesc.

| Alecssa a răspuns:

In astfel de momente imi pun castile pe urechi si ascult muzica, atunci simt ca nu sunt singura, ca cineva imi este alaturi si ma simt mult mai bine.

| Dominicc a răspuns:

Mi s-a intamplat, mi se intampla si mi se va mai intampla! Tuturor ni se intampla!
Depinde de situatie si caz, dar mereu e acelasi raspuns. Urmatorul pas! Nu te rezuma doar in situatia in care esti, te afli ci evadeaza.

Gaseste un loc si viseaza, nu iti plange de mila. Nu reusesti nimic. Stai si fa-ti un gand doar al tau unde te detasezi. Esti trista pentru ca nu vezi lucrurile frumoase din orice situatie grea/rea. Doar daca reusesti sa faci asta, iti faci clipe mai frumoase in urmatorul moment.

| minnieee a răspuns:

Ma mai simt si eu asa, singura si fara chef de viata.Dar, ori ascult muzica mea preferata si cant si dansez laughing sau imi sun pritenii sa ies cu ei.Incerc sa fac ceva care sa ma distraga, nu sa stau singura si sa plang.

| AxxyAlexandra a răspuns:

Bunahappy
Sincer cred ca toata lumea trece si prin clipe din asteahappy
Eu una cand ma simt asa ascult muzica, compun versuri sau pur si simplu incerc sa fac ceva care sa ma inveseleasca cum ar fi sa ies cu prieteniihappy
Incearca sa gandesti pozitivhappy
Succes:*

| TimisoaraKBOOOM a răspuns:

Pai si eu am asa clipe mai ales cand plec de langa pretena...Da hai sa lasam detaliile astea departe si sa-ti explic cum sa procedezi happy 1.Suna pe cineva drag adica un prieten (niciodata o ruda) 2. Spuneti problemele cu care te confrunti ( Prietenii au cea mai buna solutie) si 3.Respecta regula 1. Succes!