| Toxicated a întrebat:

Salut.
Viata mea a devenit destul de plictisitoare, fac aceleasi chestii in fiecare zi, prieteni multi nu prea am, si plus cand stau cu "anturajul" meu ma simt in plus etc...Acum un an eram incontinuu vesel, sociabil, acum sunt cam opusul, dar nu ma simt trist deloc, pur si simplu nu am ce face, sunt prea plictisit anul asta, daca m-ati putea ajuta ar fi perfect.Multumesc mult xD

Răspuns Câştigător
| Valentina400 a răspuns:

Buna! In aceeasi situatie ma aflu si eu! Vin de la scoala, imi fac temele, mananc, dorm putin si tot asa in fiecare zi.Nici eu nu prea am prieteni pentru ca sunt foarte selectiva cand vine vorba despre prieteni, deoarece cam toti fumeaza(si eu nu suport fumul de tigara) si cand ies cu ei toti isi aprind cate o tigara iar eu stau si ma uit la ei si ma simt in plus. Poti sa faci cum am facut eu:mi-am facut grupul meu, cu care ma inteleg foarte bine si nu ma simt ca o straina.Ca sa nu te plictisesti, iti gasesti o ocupatie care iti place.De exemplu, eu cand ma plictisesc, desenez pentru ca imi place foarte mult sau ascult muzica.Toate cele bune iti urez!

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Investește timpul în tine: citește, uită-te la filme, documentează-te cu privire la subiectele care te pasionează.