| anonimul0826 a întrebat:

am o viata plictisitoare nu prea am prieteni si ma simt cam singur adic aam prieteni dar nu simt cas cu adevart niste prieteni si ma simt singur cum mi-as putea schimba viata ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, sincer.Si eu eram la fel ca tine, nu vorbeam cu nimeni si eram foarte retrasa.Dar mi-am dat seama ca trebuie sa ma bag in seama cu tupeu, sa ma imprietenesc cu cat mai multa lume.Mai ales cu colegii..Nu puteam raspunde la ore pentru ca vedeam doar priviri ciudate asupra mea, gen"vorbeste si muta aia o data pe an, nu vorbeste cu nimeni si acum raspunde la ora..nici nu stiam ca are limba"..Cam in situatia asta eram eu.Dar m-am transferat de la liceul la care eram, unde am avut cateva probleme la inceput, dar pe care le-am rezolvat rapid incercand sa ma bag cat mai bine sub pielea celor "din varful clasei" si in cateva saptamani am reusit sa ma adaptez imediat, acum ies cu fetele la suc, la cafea, mergem in parc, ne gasim ocupatii impreuna.
Incearca si tu sa vorbesti mai mult cu lumea si o sa vezi ca o sa fie mai bine happy daca baietii iti zic sa mergi cu ei la fotbal, du-te, nu refuza..Sau ma rog..nu refuza ocaziile de a te imprieteni cu ceilalti.

12 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Nici eu nu prea aveam prieteni, nu-mi placea lumea din jurul meu, ma speria tot ce era cu 2 picioare si se numea OM.Dar mi-am dat seama ca prietenii(cei pe care stii sa ti-i formezi si sa fie de incredere), sunt foarte importanti.Cand stii ca te poti intelege cu lumea din jur, ca poti comunica cu ei, ca nimeni nu te arata cu degetul, viata va fi mai frumoasa, vei trece peste greutati cu zambetul pe buze.Nu trebuie decat sa incerci sa comunici cu cei din jurul, sa-ti faci prieteni noi daca cei vechi te-au dezamagit si sa-i tii langa tine.

bafta multa si fa-ti prieteni cat mai repede.O sa dai in depresii dupa.

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Deja dau semne cateodata cand sunt la scoala imi doresc s ainchid oche pe vecie satu cu castile si ascult muzica si incerc sa ador exact ceai zi si tu depresie si sunt tris cam mereu si ma gandesc mereu al viata mea

| UbexFlo a răspuns (pentru anonimul0826):

Pai..Comunica si tu cu lumea, baga-te in seama, nu stiu..Ai vreun talent anume? Canti, dansezi, desenezi, faci parkour, freerun, chestii de astea?

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Nu prea ma descurc la nimic si cred ca din cauza ca nu prea am prieteni si singuratatea am imiedica sa incep sa fumez deaja am inceput de 2 zile

| UbexFlo a răspuns (pentru anonimul0826):

Lasa-te de fumat, acum cat mai poti si inca n-ai devenit dependent.
Ai fost mereu asa retras si fara prieteni? Ai incercat sa comunici si ai fost respins? Cati ani ai?
Raspunzi daca vrei si nu te deranjeazahappy

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

De fumat no sa ma als asa imi voi omora timupul si nu iti fa probleme ca voi deveni dependent sunt o fir eputernica si nuc red ca ceva mar pute invinge asa de usor da am fost de mic mai ies cateodata din firea asta retrasa si fara prieteni si mai vorbesc cu colegi dar spre sfarsit intru di nou in carapace am 16 ani si nu ma deranjeaza nimic nu fa-ti probleme

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Bine cum zici tu mersi oricum acu am dat in tigari si de asta am tem pshicu meu vad ca cere tigari am fumat doar de 3 ori si poftesc si a 4 oara ce sa fac

| UbexFlo a răspuns (pentru anonimul0826):

Ceri ajutorul, ti se ofera si nu-l accepti.straight face treaba ta, faci cum vrei, e alegerea ta.

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Da da sa zicem ca cu asta o sa rezolv dar cu tigarile tu stii ca eu am fumat doar de 3 orisi acum s-a terminat saptaman de scoala si de abia astept s vina luni sa fumez cu fetel cu care am fumat joi si vineri acu incepe si problema cu tigarile

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Mersi pentru tot

| UbexFlo a răspuns (pentru anonimul0826):

Tu ai fumat de 3 ori si daca vrei sa te lasi de fumat, te lasi happy Gandeste-te la altii care se lasa de fumat dupa cativa ani si tu nu poti dupa 3 tigari?

| anonimul0826 explică (pentru UbexFlo):

Da pur si simplu am auzit ca sunt si persoane din astea

| UbexFlo a răspuns (pentru anonimul0826):

Nu stiu ce sa zic, sincer.Si eu eram la fel ca tine, nu vorbeam cu nimeni si eram foarte retrasa.Dar mi-am dat seama ca trebuie sa ma bag in seama cu tupeu, sa ma imprietenesc cu cat mai multa lume.Mai ales cu colegii..Nu puteam raspunde la ore pentru ca vedeam doar priviri ciudate asupra mea, gen"vorbeste si muta aia o data pe an, nu vorbeste cu nimeni si acum raspunde la ora..nici nu stiam ca are limba"..Cam in situatia asta eram eu.Dar m-am transferat de la liceul la care eram, unde am avut cateva probleme la inceput, dar pe care le-am rezolvat rapid incercand sa ma bag cat mai bine sub pielea celor "din varful clasei" si in cateva saptamani am reusit sa ma adaptez imediat, acum ies cu fetele la suc, la cafea, mergem in parc, ne gasim ocupatii impreuna.
Incearca si tu sa vorbesti mai mult cu lumea si o sa vezi ca o sa fie mai bine happy daca baietii iti zic sa mergi cu ei la fotbal, du-te, nu refuza..Sau ma rog..nu refuza ocaziile de a te imprieteni cu ceilalti.