| shakira_1713 a întrebat:

Salut, voi urati toamna? Eu o urasc pentru ca e cel mai urat anotimp din an...

Răspuns Câştigător
| salajeanul a răspuns:

Da.

11 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Toamna e in general un anotimp detestabil pentru multi mai ales datorita asteniei care se manifesta la mai bine de jumatate din populatie, acea depresie cu tenta sedentara care te face sa nu doresti sa faci nimic in afara de a sta morocanos si ursuz. Niciodata nu mi-a placut faptul ca toamna e acea trecere brusca de la cald la rece, o trecere ce intre alte anotimpuri nu exista. In general esti pregatit de iarna, stii ca dupa o perioada rece de toamna urmeaza una si mai rece, de frig, stii ce te asteapta. Niciodata insa nu esti pregatit insa de prima zi de toamna. Apoi mai e nostalgia, dupa 3-4 luni de distractie, mare, soare, plaja, stranduri si asa mai departe (bine acum, nu chiar pe toata perioada verii, unii mai si lucreaza hehe, vezi cazul de fata, dar oricum mai des decat in alte anotimpuri) intervine vremea urata, vantul, noroiul proverbial, frigul, tunetele, ploile mocanesti. E frumos tabloul natural descris de toamna, frunzele multicolore si nu numai, dar si faptul ca e alaturi de primavara, pentru mine cel putin, anotimpul sacourilor (de care nu ma despart) dar cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poate fi mai frumos decat toamna? Incepem scoala si cu ocazia asta mai vedem si noi un film in oras ca pe timpul vacantei am avut parintii cu ochii pe noi, mergem la bunici sa bem must pana da oarece cufureala in burtile noastre, cad frunzele din copaci ca nebunele iar pe noi cade beleaua sa le strangem, ne trebuie o garderoba noua si luam de la fratele sau sora noastra mai mare ca asa se cuvine, toamna da strechea'n politicieni si iar intra profesorii in greva, ce poate fi mai frumos ca toamna?

| Cleopa a răspuns:

Buna. eu nu o urasc, nu urasc nici un anotimp. de ce e urata toamna? ca ploua mult? nu, nu e urata, fiecare anotimp are frumusetea sa; e frumos toamna cand ploua tare cu tunete si fulgere, iar toata familia se strange in casa, unii privesc ploaia, altii joaca ceva cu toti membrii familiei; sau pentru doi indragostiti e frumoasa toamna cand fac nebunii si ii mai sperie cate un tunet etc. cum sa spui ca e urata? ai iesit vreodata in ploaie sa ridici fata in sus sa vezi ce sentiment placut ai? nu, nu ai iesit, nu ai amintiri frumoase in acest anotimp si de aceea il urasti...

| shakira_1713 explică (pentru Cleopa):

Domnisoara, la mine in zona mai mult e nor de risipire cu frig decat ploaie... Intelegi?

| Cleopa a răspuns (pentru shakira_1713):

Ai pus o intrebare, iar fiecare ti-a raspuns in functie de preferintele sale; faptul ca multi nu sunt de acord cu tine nu terbuie sa te irite... Intelegi?

| Rhoselynn a răspuns:

Sincer si eu uram toamna. Dar dupa caldura din vara asta, astept cu nerabdare ploile si vremea urata. Stiu ca o sa regret ca am spus asta cand vor fi tunete si fulgere si ploi, noroi afara, dar deocamdata astept sa vina toamna.

| adaxbye a răspuns:

Da-ti foc! Fiecare anotimp are ceva aparte, si toamna nu e exclusa. Si ca raspuns la intrebare, nu, nu urasc toamna.

| anonim_4396 a răspuns (pentru adaxbye):

Fara instigare la incendiere ca eu sunt pompier si stiu foarte bine sa sting focul din inimioara oricarui persoane de sex feminin

| shakira_1713 explică (pentru adaxbye):

De ce primesc raspunsul asta cam obraznic? sunt oare multi tarani pe aici fara suparare? poti da reply macar fara acest tip de limbaj...

| adaxbye a răspuns (pentru shakira_1713):

Daca nu mai vrei raspunsuri de genu'nu mai pune intrebari ******* mna..sa nu te mai deranjeze limbajul meu. :3

| simona997 a răspuns:

Daaaaaa si eu o uraskkkk