| Gabiionesviandrei a întrebat:

Salut, vreau să pun și eu o întrebare, am vârsta de 17 ani, prietena mea are 13, dacă pleacă de la parintii(aceștia nefiind de acord cu relația noastră) și vine la mine, nu se poate face ceva legal ca ea să rămână la mine? Am părinții care pot avea grijă ca ea să fie în condiții bune.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar ai chef de un centru de educatie sau de detentie si parintii de inchisoare?

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asa ceva!
Va fi data in urmarire generaa la politie iar tu sau parintii tai intrati la belea, fiindca ati convins si rapid copilasul altei familii, copil care nu are discernamant la varsta asta si este protejata de lege, pedeapsa fiind puscaria juenila pentru tine si puscarie de adulti pentru parintii tai.

Parintii tai NU au nici un drept sa fure copilul altei familii, acolo fiind un proces de ADOPTIE, daca familia ei accepta sa-si dea copilul spre adoptie.
Eu nu stiu ce minte ai tu, daca nici tu la 17 ani nu esti capabil sa discerni binele de rau si nu intelegi legile tarii, vrand sa rapesti copilul unei familii, ca sa ai relatii sexuale cu el, sau ce?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu realizezi că la 13 ani e un copil. Efectiv un copil nu? De ce vrei să îți bați joc de ea?

| dullcat a răspuns:

Cate conturi mai faci pentru aceeasi intrebare?

| MarianWLF a răspuns (pentru dullcat):

Adevarat, am mai vazut-o, e acelasi troll pe 10 conturi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nici sa nu te gandesti!
lasa fata in pace! Risti si tu si parintii tai, este tootal ilegal cea ce vrei tu sa faci.
Chiar nu gasesti in tot liceu fete de varsta ta, de te legi de fete de gimaziu?
Fata aia nu poate pleca de acasa, parintii ei o pot aduce cu politia acasa.

| StoicAnalysis a răspuns:

Chiar daca te incadrezi in diferenta de varsta, legal, nu poti sa fi impreuna cu ea. Deoarece ea are sub 15 ani.