| efimash a întrebat:

Salut vreau sa va intreb cum sa fac sa pun musculatura pe mine ce exercitii de cite ori pe zi pe saptamana
dar am doar bara si paralele si o gantera de 5 kg deoarece la noi la sala nu ne permite copiilor sub 18 ani
va rog sa ma ajutati deoarece imi trebuie

2 răspunsuri:
| AnTiBioTic a răspuns:

Baga flotari in pumn cel putin 20 de bucati faci o pauza de max 5-6 min mai faci din nou, fa abdomene... da vezi ca musculatura se pune atunci cand nu mai ai forta in tine, atunci trebuie sa stragi tare.

| Gugletizaa a răspuns:

Pai fa de vreo 2 ori pe zi abdomene, genoflexiuni, flotari tot cate putin. Nu forta din prima pentru o sa faci febra musculara. Gantera de 5 kg foloseste-o doar dupa ce ai facut incalzirea. Muschii nu o sa se vada din prima. Trebuie sa ai rabdare. Daca faci asta in fiecare zi, sigur peste catva timp se va observawinking