| x2gk9r a întrebat:

Salut! Vreau un sfat...
O colega cu care ma inteleg bine mi-a zis ca are iubit si mi-a zis sa nu zic nimanui..am un coleg in clasa care nu se intelege bine cu iubitul colegei mele..si eu azi din greseala i-am spus verisori lu colegu meu ca e cu baiatul respectiv colega mea. sper sa nu ii zica colegului meu..ca nu se intelege bine cu ala.
Un sfat?
Mi-a zis aia colega mea ca daca afla de el, stie ca eu i-am zis(((

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din gresela nu spui nimanui secrete, ci doar voit, iar tu ai vrut sa spui secretul ei, ca te manca limba sa spui cuiva.

Ma rog, ti-ai pierdut colega si prietena acum si ea va face acelasi lucru despre tine, iti va spune secretele la ceilalti din clasa.

| x2gk9r explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu ce sa zic.dar la colega care i-am zis secretul si ea le barfeste intruna..de fiecare data cand vb cu ea ii ziceam sa nu zica la nimeni si nu a zis dar de data asta am uitat sa ii zic... oare sa ii trimit un mesaj?

| x2gk9r explică (pentru Violleta2022):

Un sfat te rog frumos

| Violleta2022 a răspuns (pentru x2gk9r):

Esti total vinovata, fiindca ti s-a spus un secret cu rugamintea sa-l pastrezi si tu te-ai dovedit la fel de barfitoare ca si cealalta, odata ce l-ai spus cu prima ocazie.

Poti merge la prietena ta si-ti poti cere iertare, spunandu-i ca ai fost incapabil sa-i tii secretul si l-ai spus deja altora, sperand ca te va ierta.

| DaniTIRB a răspuns:

Pe scurt ai incurcat-o. Daca te intelegi bine cu ei, roaga-te de ei sa nu spuna (cu motive similare cu: daca spui nu mai vb in viata mea cu tine laughing)))) ) Daca nu prea vb asa cu ei, nu spune nimic, o sa ia acea informatie ca pe ceva normal si complet obisnuit. Trebuie sa inveti ca un secret nu se spune.

| x2gk9r explică (pentru DaniTIRB):

Aici ai dreptate.dar chestia e ca verisoara lu colegu meu nu zice DELOC doar ca na noi mai vorbim intre noi de chestii..si chestia e ca vb de fata cu colegu meu de unele probleme si sper sa nu zica de baiatul ala fiindca colegu meu nu se intelege deloc cu ala si era sa se bata...