| Reprezentam a întrebat:

Salutare, am 14 ani si imi place mult de tot de fata care a venit acum 5-6 zile din o alta tara straina, dar ea este foarte timida...doar cand ii dau cu buna si ea imi raspunde, dar mai e inca o mica problema,ea este baptista iar eu sunt crestin ortodox,ce ziceti sa fac? Si eu o iubesc foarte mult,si cand le-am spus si prietenilor mei au inceput sa rada...ce ziceti, cum sa stea de vorba cu mine?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai mare dreptate, aceasta fata nu are cum sta de vorba cu tine. Cauta alta!

| Miladincaa a răspuns:

Daca intr-adevar iti place de ea incearca sa trecu peste acest prag, diferenta de religie. Incearca pur si simplu sa vorbesti cu ea la inceput chestii banale: teme, teste, cerei ajutorul la o materie. Apoi incearca sa o cunosti mai bine: intreab-o despre religia ei, despre ce ii place sa faca in timpul liber, ce vrea sa faca in viitor... Cu alte cuvinte incearca sa ii devi prieten, apoi avanseaza treptat