| Loryoficial a întrebat:

SALUTARE! ...am o problema mare.ce sa fac? iubesc o fata,si ea ma iubeste,totul decurege foarte bine,nu suntem inca impreuna dar as vrea sa fiu cu ea,problema principala este ca am foarte multe pe cat,trebuie sa invat, pe langa scoala, ma ocup cu muzica,
si in ultimu timp s`au adunat multe pe capu meu si parca am innebunit de tot.nici numai stiu ce sa fac.numai am nici un chef si aici nu ma refer si la ea, pentru ea las toate lucrurile sa ma vad cu ea, dar multi ma contacteaza sa fac colaborari cu ei si la scoala am o gramada de invat+problemele de acasa! ..INTREBARE! : cum sa fac sa ma mai calmez si sa fac cumva sa ma descarc de energia asta negativa? vreau sa-i ofer mai mult timp! cv sugestii? ..astept raspuns! mersi anticipat!

2 răspunsuri:
| LittleMønster a răspuns:

Incearca sa-ti faci un program, sa-ti planifici activitatile in asa fel incat sa nu ai multe pe cap si sa ai timp pentru cine vrei tu. Daca o sa ai un program mai liber nu o sa mai fi asa stresat.Bafta!

| bitihacy a răspuns:

Trebuie doar sa inveti sa spui nu. Eu sunt o mama cu 4 copii. Nu lucrez ( acum), dar cand aveam si job si casa, copii, sot, am simtit ca o iau razna. Pana intr-o zi cand am zis NU! De atunci in fiecare zi am 2 ore alocate mie si doar mie.Copii la joaca, sotul la munca sau la bere, unde vrea, dar nu in raza mea de actiune, las toata treaba si ma relaxez. Ascult muzica, urmaresc un film, savurez o cafea si citesc un ziar, orice sa ma rupa de problemele de fiecare zi. Si sa stii ca pamantul se invarte si fara mine, lumea isi urmeaza acelasi curs, deci iti recomand cald sa spui NU! Invata sa te relasezi.