| any007 a întrebat:

Salutarehappy As vrea parerile voastre...Acum,dupa 10 ani de cand nu am mai auzit una de alta, mi-am regasit fosta prietena.Eram in clasa a 3a cand ea s-a mutat din clasa cu mine, si din cartier, nici macar nu avusesem tp sa ne despartim.de atunci am ramas cu o cicatrice pe suflet, ea fiind prima cea mai buna prietena(de atunci, parca cu niciuna nu a fost la fel, fusesem de nedespartit). Acum mare intrebare:am aflat la ce liceu a terminat si m-am interesat de ea la o fosta colega.Credeti ca si ei ii e dor de mine?!, adica, poate nici nu mai stie cum ma cheama...mersi mult

6 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Clasa a 3-a...Sincer nu cred că te mai ţine minte mai ales după atâţia ani. Dar dacă tu zici că aţi fost prietene bune atunci ar trebui cât de cât să-şi aducă aminte. Îţi dai seama cred că mentalitatea ei era alta atunci ca copil. Acum fiind un adult s-ar putea să se fi schimbat radical. Baftă!

| fluturas a răspuns:

Se poate ca si ei sa ii fie dor de tine happy ar fi frumos daca v-ati revedea happy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Nu trebuie să gândești negativ! Cel mai bine ar fi să mergi la ea și să o întrebi dacă te mai cunoaște. Dar presupun că pe la 10 ani nu prea știați voi ce este o prietenie adevărată, erați doar tovarășe de joacă! Însă ea fii sigură că își amintește de tine! Că se juca mereu cu tine în copilărie.Nu se poate să te fi uitat! Dar pentru a nu o lua prin surprindere, roag-o pe fosta colegă să „pregătească" puțin terenul. Să o întrebe pe prietena ta dacă își mai aduce aminte de tine și să o anunțe că vii să o vezi. Sigur va avea o reacție plăcută! Oamenii cu suflet nu uită astfel de lucruri! Succes, pa pa!

| kaya a răspuns:

Nu ramane decat sa faci rost de numarul ei sa o cauti si sa va vedeti, sa mergeti impreuna la un suc, la o plimbare si sa vorbiti, vorbind sincer iti vei da seama daca mai stie de tine si daca ea cu adevarat vrea sa iti mai fie prietena din trecut.Numai bine si succes

| onlymeme a răspuns:

Da, daca iti este o foarte buna prietena precum spui eu cred ca ii este cu siguranta dor de tinehappy
si daca in sfarsit ai gasit-o eu zic sa iti iei inima in dinti si sa intri in vorba cu ea, sa recuperati timpul mult pierduthappy
mult succes

| PamPamRawwr a răspuns:

Eu zic ca nu te-a uitat, daca era asa de buna prietena precum zici...si eu mi-am facut o prietena la tara la bunici inainte sa incep clasa intai, apoi dupa ce am inceput sa merg la scoala nu am mai fost la tara, dar acum am mers acolo si de dor m-am dus la ea acasa; toti m-au tzinut minte, parintzi ei m-au recunoscut, si am stat mult de tot la povesti...eu zic sa incerci, pana la urma daca nu risti, nu castigi. sper ca te-am ajutat:*