| andrei2212 a întrebat:

Salutare. Ce parere aveti despre parul pe picioare/maini la barbati? Stiu ca sunt multe raspunsuri pro contra. Am 22 de ani si par pe picioare, maini bineinteles. Dupa parerea mea nu mi se pare masculin epilatul.(sa am picioarele mai fine ca ale unei femei)
P.S. sper sa nu supar pe nimeni.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie mi-e indiferent dacă are sau nu, sincer. singurul păr pe corp care mă deranjează e subraț și intim, în rest e strict alegerea lui

| Nirvanaaa a răspuns:

Dacă pe tine nu te deranjează ca ai par pe mâini și picioare, ce rost are epilatul? Dacă te-ar fi deranjat sau ți s-ar fi părut inestetic merita sa te epilezi, dar așa nu.

| Invictusman a răspuns:

Dacă nu e excesiv lasa'l asa, nu îl epila, îl iei puțin cu mașina de tuns, îl scurtezi atâta tot, fără complicații.

| isemilia a răspuns:

Nu am o parere. Fiecare alege pentru el.

| FantasyBoy a răspuns:

Pe maini e foarte ok, ar arata ciudat mainile tale cand porti camasa cu maneca scurta, dar pe picioare, piept, intim si axial e cam inutil, nu e deloc "ne-masculin" epilatul, doar daca esti "bombardier", macaragiu sau tractorist il poti considera asa. E o chestie de igiena si estetica, nu inseamna ca devii metrosexual daca te ingrijesti.