| Shanks a întrebat:

Salutare, ce pot patii daca se gaseste asupra mea un baston telescopic?

Sorry categoria, e mai vizitata |

3 răspunsuri:
| Angie95 a răspuns:

Bastonul telescopic este o arma alba.

Se poate folosi legel in regim de autoaparare doar de politisti, jandarmi, cadre ale apararii( agent de paza).
Tu ca persoana publica nu ai voie sa folosesti o astfel de arma in legitima aparare, nici macar sa te gaseasca cu ea la tine, mai ales sa bati cu buna stiinta pe cineva. Macar sa atingi pe cineva cu el si vei avea de-a face cu politia. Ti se va face doosar penal pentru vatamare corporala, vei avea cazierul patat, si daca persoana te da in judecata poti sa ajungi si la mititica.
Eu iti spun sa nu te joci cu astfel de lucruri pentru ca nu merita sa iti bati joc de tineretea ta.

| Shanks explică (pentru Angie95):

Mersi de copy-paste eu am intrebat altceva, nu ce e.

| Angie95 a răspuns (pentru Shanks):

Cu placere! laughing mai citeste o data si o sa iti dai seama ce patestiwinking