| Burcin a întrebat:

Salutare, este posibil la 15 ani sa imi gasesc ceva de lucru, pentru a castiga niste bani? *nu treburi prin casa, nu prin curte, nu treburi pentru care sa fiu platit de parinti*

5 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Eu am 16 şi confecţionez produse hand-made şi astfel scot banii dublu.

| LuciWv a răspuns:

Pai eu auzisem ceva de impartit pliante prin moluri, de la Telekom, Vodafone, Orange.
Era cam 250 de lei pe saptamana,dar sa stii ca daca arunci pliantele la gunoi si te duci si zici ca ai terminat,s-ar putea sa le platestiwinking un simplu sfat.
Daca vrei ai putea sa faci asta,alt fel nu te angajeaza nimeni, totusi daca nu ai o inaltime destul de buna si esti scund de statura nu o sa primesti nici macar pliante.winking
Sau daca ai un PC bun, te-ai putea apuca de gaming, jocuri pe care le prezinti pe YouTube si la o vizualizare primesti 0, x $, nu stiu cat e x, 0, 3 cred, la un like la fel, la un subscribe la fel, si la 70$ poti scoate bani prin 2 modalitati, 1.Pe card
2.Prin cec
Iti recomand sa-i scoti prin card daca ai tu sau parinti, caci prin cec dureaza cam 4 saptamani pana ajunge.
E tot ceti pot recomanda pentru varsta ta.
P.S. Nu pune botu la ce e pe net, in 2 luni 2000$, ca nu-i asa de simplu, alea sunt abureli, iti freci ochi degeaba distribuind mesaje si iti da la final 2-3 euro pe telefon, dar pentru aia muncesti 2-3 luni. la MailDirect,VivaSMS etc.
Singura metoda de a face bani online mi se pare YouTube.
Desigur nu ne aparat cu gaming,diferite tutoriale.
Asta daca iti place sa umbli pe PC, caci daca te apuci de YouTube trebuie s-o iei in serios, poate dura si o luna pana la primi bani, sau poti face cu muzica, astepti sa apara ceva nou si in voga cum a fost Harlem Shake si o postezi si tu repede.
Dar pui in descriere "Drepturile rezervate X"
Bafta

| Burcin explică (pentru LuciWv):

Am 1.80 si chestia e ca ma gandeam sa fac un site cu diferite review-uri dar nu stiu daca scot bani din asta

| LuciWv a răspuns (pentru Burcin):

Desigur ca scoti, nu neaparat un site, un vlog, aidca video blog.
Am vazut reportaze la tv. cu cateva fete din America care cu un vlog fashion.
Adica ele dadeau sfaturi despre moda, si asa au peste 15 milioane de urmaritori, acesti urmaritori au venit cam 100.000$,asta doar daca ai foarte multi urmaritori pe vlogul tau.
Din vlog sau YouTube, eu recomand YouTube.

| ThePayback a răspuns:

Poti impartii pliante.