| Stan87 a întrebat:

Eu sunt pe profilul mate-info, as vrea sa intreb pe cei care sunt la același profil. Eu sunt la pământ cu matematica deoarece nu am avut un profesor adecvat sa ma exprim asa, iar în clasele 5-8 nu am putut invata cam nimic, dar nici eu nu mi-am dat interesul.As vrea sa intreb daca eu sunt cat de cat ok la celelalte materii, dar la mate gen nu prea o sa fac mare lucru, as putea trece? Multumesc anticipat pentru raspuns

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Maia55 a răspuns:

O sa îți fie greu. Eu în clasele 5-8 eram foarte bună la matematică, rar aveam câte un 9. Când am ajuns la liceu lucrurile au luat o întorsătură destul de grava. Nu m-am adecvat stilului de predat al respectivului profesor și nu mi-am mai dat interesul sa învăț ceva, iar notele mele la matematica erau doar de trecere. Materia la liceu e multa iar timpul este puțin și nu o sa mai stea profesorul sa iți explice la fel ca în generala, dar asta desigur ca mai depinde și de profesor. Asa ca din experienta mea îți spun că dacă vrei sa iei bacul sa te apuci de pe acum de învățat la mate, sa faci multe exerciții și sa îți dai cât de mult interes poți. Încearcă sa faci meditații pentru ca e foarte greu sa mai recuperezi în clasa a 12 a, mai ales ca cei de la mate dau bacul la M1, adică cel mai greu la matematică. Baftă!

| Stan87 explică (pentru Maia55):

Multumesc foarte mult pentru sfat! Eu o sa ma străduiesc să învăț.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"dar la mate gen nu prea o sa fac mare lucru!"

nu intrebi, afirmi. Atunci nu te contrazic, fie cum spui tu!