| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, înainte sa incep va mulțumesc ca va acordați timp sa cititi acest lucru.

Deci, am o problema in care nu mai rezist psihic... m-am apucat de sală, am pus ceva masa musculara si chiar am slăbit în grăsime, am dat mult din burtă jos, dar am facut toate acestea pentru un singur lucru, batjocura celorlalți față de mine deoarece de mic nu am fost un tip prea popular datorită unor probleme și acum cand mi-am îndeplinit tot ce am vrut datorită ambiției am ajuns in stadiul de "fricos". In continuare sunt luat la batjocură gravă de ceilalți si chiar de prieteni și nu am tupeul sa ma impun, fie violent, fie vorbind, pur si simplu sunt ca un pui abia iesit din ou in fata altora si singura cale e violenta, serios vorbind. Nu încercați să spuneți altceva ca exact asa e... nu stiu cum sa fac sa prind acel curaj de care am nevoie să ridic pumnul etc si daca se poate si niste proteine ce ma ajuta in masa musculara NATURAL si exercitii pentru brate si forță. Va multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| Vl4dootz a răspuns:

In primul rand "prietenii" aia ce rad de tine nu iti sunt prieteni. In al 2-lea rand cei ce rad de tine sunt doar invidiosi pe tine. Tine capul sus si nu lua in seama vorbele lor. In om care isi bate joc de alt om pur si simplu rade de altul sa-si mascheze propria suferinta. Lasa-i sa rada de tine tu stai drept in fata lor si mergi mai departe.

| anonim_4396 explică:

Stii ce e ciudat, Vlad? Ii cunosc de 11 ani si cand suntem față in față niciodată nu se cred atat de superiori si profită de mine si caracterul meu coleric dar cand ajungem lângă altii mai populari sau chiar fete incep sa se creada 'regia cu glumele lor in care eu sunt ținta, mereu ma gândesc ca nu o sa mai fie mult si o sa ajung sa plec la 18 ani si sa uit de ei si fețele lor false însă tot o sa ma framante chestia asta, cum pot unii oameni sa fie asa de falsi, de ce eu nu am tupeul necesar sa ii infrunt, aici este vorba de principii.

| Vl4dootz a răspuns:

La intrebarea asta doar el iti poate raspunde. Am avut si eu genul asta de "prieteni". Eu stiam ca un prieten trebuie sa fie alaturi de tine nu sa glumeasca pe seama ta. Trebuie sa aveti o discutie sa ii pui aceasta intrebare si sa vezi care va fi raspunsul lui. Dupa cum vad eu esti o persoana introvertita. Trebuie sa iti ei inima in dinti si sa le spui "bai gata cu glumele ca v-ati distrat prea mult". Daca nici atunci nu vor inceta schimba-ti anturajul.

| anonim_4396 explică:

Nu stiu de unde as putea incepe pentru a îmi schimba anturajul, doar la 18 ani cand o sa imi creez un nou început, aia ar fi singura soluție si singurul sfarsit de asemenea si început, iar cat despre raspunsul pe care mi l-ar da "prietenul" meu, ar fi la mișto deci degeaba il intreb, e genul ala de tratează totul la mișto.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ma afectează faptul că își bat joc de mine, atât pot, atât fac dar ma deranjează ca fac asta in vazul lumii si deja lumea începe să își dea o părere despre mine după vorbele lor, ce iubita, ce prieteni cu batjocoura asta.