| FuNNy121431 a întrebat:

Pe 30 de Sf Andrei avem liber de la școala? Dar pe 1 Decembrie?

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Da.Este liber si pe 30 noiembrie si pe 1 decembrie.
Succes la scoala si distractie placuta in acele zile.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Zilele de 30.11. 2015 ( luni, Sfântul Andrei ) şi 1.12. 2015 ( marți, Ziua Naţională a României ) sunt zile LIBERE ( oficial ) şi NU se face şcoală :D

Vezi detalii ( Art. 139 Codul Muncii ) la linkul :
http://www.codulmuncii.ro/titlul_3/capitolul_2/sectiunea_3_1.html

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Ambele zile sunt libere.

| T0T a răspuns:

Da, avem și pe 30 și pe 1.

| RainmakerX a răspuns:

Hey!

Nu numai ca avem liber pe 30 si pe 1... avem si cerc pedagogic in acea zi de vineri de dinainte de week-end. Deci o sa avem un "week-end" de 5 zile.

Vineri -Cerc pedagogic
Sambata, duminica *liber ca de obicei*
Luni -Sf Andrei
Marti -1 Decembrie

Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 4 zile libere atunci. Sambata, Duminica+luni si marti. Deci vacanta placuta