| Hachimytza619Akita a întrebat:

De ceva timp, ma confrunt cu o chestie...
In tinerete, am copilarit cu o fata foarte frumoasa la bunicii mei, timpul a trecut, am crescut, am trecut de o anumita varsta, fiecare ne-am mutat in orase diferite si acum recent ne-am intalnit
de sarbatori la sat. Acum intrebarea mea este urmatoarea : Cum as putea sa intru intr-o conversatie cu acea fata? Cum as putea sa ii spun ce simt pentru ea?
Mentionez ca in tinerete eram foarte apropiati ca si prieteni.
Imi cer scuze daca nu am detaliat cum trebuie...

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Pur si simplu ii scrii pe o retea de socializare si incepeti sa povestiti, vezi si daca aveti vreo chimie s daca mai e interesata de tine. Nu-i spune din prima c-o placi ca ai cam pierdut-o din start.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este mult mai simplu decat crezi!
Mergi la ea, salut-o, intreba-o ec kmai faceti...adu-i aminte de vremurile de alta data si intreba-o daca vrea sa iasa la o cafea/ suc cu tine, sa va depanati amintiti.
Daca ea vrea, inseamna ca jumatate de drum este deja batatorit happy si liber, ramanad ca la intalnirea respectiva sa fii foarte respectuos, cuminte, lnistit, sa povestiti, sa radeti, incearca sa nu scoti la iveala decat parile frumoase din intalnirile anterioare... si la sfarsit, intreba-o daca nu vrea sa fiti prieteni mai apropiati, pentru ca-ti este draga si vrei sa fii cu ea.
Nu uita! Calmul, respectul si blandetea sunt cele 3 ingrediente cheie, care topeste inima unei fete. Acum ramane de vazut, daca ea nu are deja pe altcineva, dar tot merita intrebata, mai ales daca vrea sa va vedeti si vien la intalnirea cu tine.

| LexiEla a răspuns:

Spune.i sa iesiti ca sa mai vorbiti de cum au mai fost vietile voastre.

| Kathrinex a răspuns:

Amintește-i de copilărie, întreab-o ce a mai făcut de atunci...ce planuri mai are...

Succes! happy