| Myhaela_3016 a întrebat:

azi am vb cu un baiat pe mess si mi-a dat nr lui de telefon mentionez ca odata l-am intalnit prima oara cand eram la bunicii mei si-mi zice pe mess cas o dulce, o frumoasa si ca ma iubeste eu am 14 ani el 15 ani, si mi-a dat nr.lui de telefon si a zis ca nu are min. activate si ca isi cere scuze ca nu poate sa ma sune si i-am zis ca-l sun eu in seara asta.si nu am curaj nu stiu de ce.sadsadajutati-macrying multumesc!

18 răspunsuri:
| KellyK13M a răspuns:

Si eu aveam aceeasi problema si am tinut telu in mana si degetul aproape de butonul de apel si am apasat si l-am pus pe speaker si i-am spus "buna!" si de acolo a continuat el in conversatie s m-am linistit si am vb cu el! bafta!

| CreepyCrow a răspuns:

Mai intai, gandeste-te ce o sa-i spuilove struck
Poti scrie pe o foaie.
Repeta de mai multe ori ce ti-ai propus, si imagineaza-ti ca el iti raspunde.
Respira de 3 ori, si sunalove struck
Curaj draga meakiss!

| hanibani a răspuns:

Il suni frumusel si (bineinteles dupa buna, buna etc.) intrebi cu tupeu : si ce vroiai sa vbesti cu mine, mr Xulescu(sau cum l.o chema pe el) si vezi ce o sa.ti rasp.
oricum sunt aproape sigura ca el va conduce discutia, ca doar el se da la tine, nu tu la el
succes si poate ne spui si noua cum a iesithappy

| Morenna10 a răspuns:

E absolut normal sa ai emotii. Daca il placi cu adevarat ar trebui sa incerci...nu ai nimic de pierdut.Trebuie sa-ti invingi frica.Doar suna-l si frica o sa dispara cand o sa-i auzi voceahappy Am trecut si eu prin asta.Credeam ca o sa mor din cauza emotiilor dar toate trecwinkingBafta!

| VLΛD a răspuns:

Vai ce frumos e big grin ...asa eram si eu; pur si simplu il suni si il intrebi ce face.nu trebuie sa stai neaparat foarte mult la telefon. oricum asa ii arati ca iti pasa happy good luck

| calutuuuu a răspuns:

Hey, dragtzo!kiss pur si simplu, cand il suni, dupa acele cuvinte care vin de la sine (Buna! Ce mai faci? etc) ii spui ''Ce voiai sa imi spui?'' daca spune ''Nimic'' faci pauza 2 secunde si apoi zici ''Pfff... Ce pacat! Imi imaginam ce lucruri frumoase ai fii putut sa imi spui!kiss'' (asta daca si tu il placi!) ai curaj, s-ar putea ca dintr-un telefon sa ajungeti la o relatie!kiss Bafta, fata mea!winkingwinkingwinking
P.S imi dai voie sa cersesc fundita?big grin

| bebitzu a răspuns:

Pai ar trebui sa stii exact ce simti ca sa ii poti spune fie prin mesaj fie prin telefon. Asta nu e o problema te poti scuza foarte usor, si poti sa ii dai un mesaj sa zici ca ai fost plecata si nu ai putut sa vorbesti cu el, doar ca asta nu o sa mearga la infinit.Mai stai de vorba pe mess si formeaza-ti o parere clara despre el, si poate cand va mai intalniti o sa decideti ce faceti mai departe. In alta ordine de idei, nu stiu, poate ca nu si-a ales bine cuvintele, dar daca iti spune in primele 5 minute ca te iubeste, fara sa te cunoasca destul de bine, in 90% din cazuri inseamna ca nu are intentii prea serioase. Cel putin pentru mine iubirea este un sentiment fooooarte amplu si profund. Acum nu il cunosc, nu stiu ce intentii are dar iti spun sa incerci sa il cunosti mai bine. big grin

| IoanaTempah a răspuns:

Fa`ti curaj nu ai dc sa te rusinezi, e doar un telefon, daca va intelegi bine nu vad care e problema. Curajul va veni pe parcusul conversatiei, parerea meabatting eyelashes
Succes >big grin

| Solanoo a răspuns:

Linisteste-te suna-l maine cand o sa fi mai odihnita! Sigur ca il placi asa ca nu mai fi timida! Cand te duci la tara cu prima ocazie spune-i ca il iubsti ca sa nu se indragosteasca de alta in locu tau si sa suferi. Nu-l intreba pe el ce simte pentru ca o sa se supere tu trebuie sa ii spui prima ce simti si apoi el iti va spune ce simte. Daca il iubesti trebuie sa eu spui in fata ca sa afli daca si el simte la fel. Succes!

| AdriiAnna a răspuns:

Fa-ti curaj si suna-l dar sa nu pari prea insistenta.

| VaD a răspuns:

Daca era chiar atat de interesat de tine putea sa te sune cu cativa centi acolo.Doar nu vorbeati ore... Daca nu existau minutele astea?
E normal sa ai emotii mai ales daca esti un pic timida.Iar daca iti place chiar atat de mult baiatul,pana la urama suna l,o sa fie si el in stare sa "preia comanda",sa gaseasca un subiect de discutie, etc, dupa ce ii zici cine esti! Succes!

| bilalala a răspuns:

El are nr tau de tel sau numai tu il ai pe al lui?

| thelordoftime a răspuns:

Nu ma bag poate chiar te iubeste, totusi ai grija sa nu te bage in secte precum misa sau sa nu se foloseasca de tine

| puncte a răspuns:

Suna-l nu iti fie frica

| Cristina_4016 a răspuns:

Dar de ce vrei sa-l suni tu? Baiatul ii face curte fetei nu invers.Asteapta sa-si activeze minutele si sa te sune el, altfel va crede ca esti indragostita de el si poate face cu tine ce vrea.Nu ii da senzatia asta chiar daca asa este.

| Georgel_8123 a răspuns:

Buna! incearca fa-ti curzaj sinal daca nu iti rasp lia id meu de mes george002002! pupyk!

| EllenaMiss a răspuns:

Ar trebui sa nu-l bagi in seama pentru faptul ca poate el are altceva in gand. sau ai putea sa il suni sa vezi ce are in cap :* te pup. succes

| LidEle a răspuns:

Hei...calmeaza-telaughing.nu e mare chestie.te inteleg dar trebuie sa iti iei inima in dinti si sa il suni daca iti doresti sa o faci.nu trebuie sa te gandesti la ce o sa ii spui sau chestii de genul important este sa fii calma si conversatia va curge de la sinewinking