| anonim_4396 a întrebat:

Inca de mic am avut o problema cu injuraturile. Faza e ca eu nu am injurat niciodata pe nimeni. Mereu am tinut in mine toata aceasta furie, iar cand chiar nu ma mai puteam abtine reactionam in mod violent, ranindu-i la propriu pe cei din jur.
Mereu ceilalti copii au facut baza de mine ca de ce nu vorbesc urat cu cuvinte dintr-astea de cartier sau de tarani.
Am incercat si eu sa injur, dar pur si simplu mi se inchidea gura si se auzea altceva. De fapt imi e mai usor sa scriu injuraturile. Ceilalti ziceau,, ooo, ia uitati! A inceput victoras sa injure".
De aceea am cam fost marginalizat. Da! Chiar asa!
Dar acum, la 15 ani, cand cineva ma injura, de exemplu imi zice,, ce faci, co@ie?" il intreb de ce vorbeste asa si rade de mine. Sau il ignor, sau in cel mai rau caz il bat si gata.
E normal ca sa mi se para mai normal sa bati pe cineva decat sa il injuri? Nici mie nu mi se pare, insa asa e firea mea inca de cand eram mic.
Vreau sfaturi si ajutor! Please! Va rog sa ma luati in serios.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Intr o tara tiganita plina de indioti, prosti a fi civilizat este total anormal

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Si de ce ai fi idiot daca injuri?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Depinde de context man

| ForeverAlone97 a răspuns:

Sa-ti zic o chestie. O gramada de actori injura in filme, si nu numai in cele romanesti, inclusiv in America. La fel, foarte multi scriitori injura in carti