| Unicornlover7 a întrebat:

Saluut happy Uite, de curand m-am certat cu 3 colegi de clasa, si nu mai vorbim de 2 luni. Ideea e ca, la scoala ne ignoram usor, dar azi am o petrecere unde vin si ei, si sunt mai putini oameni...nu stiti cum pot sa fac sa nu dau nas in nas cu ei, sa ii ignor si no...sa nu am treaba cu ei?

Răspuns Câştigător
| Valentina400 a răspuns:

Buna! Am patit de multe ori asa! Cea mai "eficienta" rezolvare este sa iti faci si tu un grup de 2-3 prietenii sau sa te duci cu un prieten\prietena si sa ii ignori!

2 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai daca e o petrecere restransa nu ai cum sa ii eviti ca vorbesti sau nu cu ei asta e irelevant ei tot acolo sunt.
Ori nu mergi ori incerci sa comunici cat mai putin.

| danay72 a răspuns:

Mai bine fii politicos si daca te întâlnești cu ei, saluta-i. Învinge răul prin bine.