| ContAnoNiMMM a întrebat:

Saluuut TPU.
Am o prietena care trece de ceva timp prin niste probleme grele, e in depresie, se injoseste mereu, etc etc.
Intrebarea ei este daca pastilele antidepresive ajuta cu ceva in privinta asta?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ajută cu ceva, dar nu este suficient. Stil de viață schimbat total ajută.

| Floridori a răspuns:

Antidepresivele ajuta la ameliorarea simptomelor.
Insa ea trebuie sa descopere cauza si sa lucreze la ea pentru a putea iesi din aceasta stare.
Numai bine!

| alexcuamare123 a răspuns:

Normal, doar de asta au fost concepute, si sfatul meu este sa se duca la un psiholog inainte sa faca ceva gresit...