| anonim_4396 a întrebat:

Sufar de depresie severa
Nu am pe nimeni sunt singur.si vreau sa ma sinucid.
Am incercat sa fac ceva sa ma simt mai bine
Sa ma uit la filme de exemplu.
Dar nu ma pot uita ca nu merge
Pe net cu telefonul meu.
Am incercat sa discut cu oameni dar nimeni nu ma baga in seama.
Am incercat sa caut ajutor,
Mi-am facut 30 de conturi de TPU si am pus intrebari de genul asta in speranta c-o sa gasesc o persoana care sa ma imi fie alaturi.
nu mai rezist singur...
Nu.stiu pentru ce mai traiesc.
?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Psiholog?

| anonim_4396 explică (pentru Adry05):

Degeaba.

| Bondarel99 a răspuns:

Dacă de la vârsta asta vrei sa te sinucizi ce o sa faci mai târziu in viața când o sa apara adevăratele probleme?
Nu a zis nimeni ca viața e ușoară, nu trebuie sa te demoralizezi așa ușor.
Dacă nu ai pe nimeni te-ai gândit poate ca nu ești prea sociabil? Dacă stai numai in casa cum vrei sa te împrietenești cu cineva? Nu trebuie sa ieșiți? Nu o sa vina nimeni la tine și sa-ti zică "hei, vreau sa fiu prietenul tău" așa din senin.