| Loser0 a întrebat:

Seara TPU! Vreau si eu un sfat,ma simt asa lipsit de orice chef,adica nu am chef nici sa traiesc, orice as incerca sa fac tot sentimentul ala de plictiseala...nu stiu ce sa fac sa ies din starea asta,simt ca am pierdut tot ce mai aveam si tot pentru ce luptam, acum parca nu mai am pentru ce trai.Pentru aia care ii mananca undeva sa de-a comm-uri la misto sau gen "EMO,copil prost, etc" sa se abtina.

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E aşa probabil şi din cauza vremii cam mohorâte. Încearcă să ieşi mai mult cu prietenii, şi cine ştie, poate te vei îndrăgostii, şi atunci, vei simţii că ai pentru ce să trăieşti.

| Loser0 explică (pentru Adry05):

Crede-ma ca mai bine mor si nu ma indragostec, ca asta m-a facut sa ajung in starea asta

| Adry05 a răspuns (pentru Loser0):

Atunci e o chestiune de timp, şi eu m-am simţit aşa după încheierea unei relaţii în care am pus mult suflet. Timpul te va face să-ţii revii. Încearcă să îţi ocupi timpul cu activităţi cât mai plăcute.

| Loser0 explică (pentru Adry05):

Si nici n-a inceput nici nu s-a terminat, ca macar aveam inima impacata ca am reusit sa fac si eu ceva...

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy mai avem si perioade de astea... eu zic ca e doar o perioada si trebuie sa iti gasesti ceva ce sa-ti capteze atentia, ocupe timpul. Traieste pentru tine, lupta pentru viata ta, visele tale, nu cauta motive, pur si simplu traieste happy

| Loser0 explică (pentru ZeePinkStar):

Dupa cate persoane m-au descurajat in ceea ce am vrut sa fac si ce s-a mai intamplat dupa, chiar nu mai vad un rost...

| ZeePinkStar a răspuns (pentru Loser0):

Arata-mi o persoana care nu a fost tradata, dezamagita. Asa e viata, asa e lumea, nu poti schimba asta, te poti lasa calcat in picioare sau poti trece cu fruntea sus happy Asta tu alegi, dar nu ceda, vine soarele si pe la noi happy

| Loser0 explică (pentru ZeePinkStar):

M-au calcat in picioare foarte multi,la unii chiar nu ma asteptam,da cu capu sus simt ca nu pot sa ies, desi la exterior nu arat in interioru meu urlu de durere, pentru ca am observat ca de cate ori am aratat ce am multi si-au batut joc, si doar ambalajul il vede lumea si doar pe ala il judeca, continutu egal cu 0

| ZeePinkStar a răspuns (pentru Loser0):

"Ceilalţi lupi m-ar sfâşia, dacă ar şti că urletul meu e, în realitate, un plâns" e un adevar, lumea daca te vede jos, n-o sa te ridice niciodata, eventual te pot lovi, dar niciodata n-o sa te ajute sa te ridici. asta cam e tristul adevar happy

| M25M a răspuns:

Daca esti plictisit, citeste, uita-te la documentare, uita-te la filme.
Daca esti depresiv, atunci puneti gandurile pe hartie, te ajuta, daca nu vrei sa te confesezi cuiva te poti destainui tie. Te calmeaza.

| Loser0 explică (pentru M25M):

Da,o fac de ceva timp, dar parca ma simt din ce in ce mai rau...imi zic mie ce deja stiu si parca as vrea sa-mi raspunda cineva

Răspuns utilizator avertizat
| Adina822 a răspuns:

Gandeste-te ca viata nu s-a sfarsit, dar este scurta. Nu ai timp sa ramai pe loc. Trebuie sa depasesti momentul si sa nu asculti cand cineva iti spune ca nu poti. Intr-o zi vei intelege si de ce nu merita sa diseci intamplari trecute. Deocamdata concentreaza-te pe ce e mai important la varsta ta si gandeste-te ce vei face dupa ce termini liceul. Gaseste-ti o pasiune si creeaza-ti un nou scop.