| CobraGuy a întrebat:

Simt ca as vrea sa schimb ceva la viata mea, dar nu stiu cum sa incep. Ma simt ca o punga de plastic care e dusa de vant oriunde.
Eu sunt o persoana foarte timida, nu prea incep conversatii si nu prea ma descurc asa cu fetele.
Nu stiu cum sa schimb asta. M-am saturat sa ma tot prefac ca sunt alta persoana ca nu impresionez pe nimeni.

E ceva psihologic as vrea sa fiu foarte bazat pe mine. Vreo sugestie mersi

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti incepe prin a saluta oamenii (colegii, profesorii, vecinii, colegiid e scoala samd)! Este semn de respect si de comunicare totodata!
Daca faci asta, oamenii iti vor raspunde si chiar vor intra in vorba cu tine.
Restul, este usor, odata ce tu dai tonul, ei vor continua si vei lega conversatii.

| sofisis a răspuns:

Fa cursuri de actorie. Daca nici alea nu te scot din carapace... apai nu stiu ce.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita te la motivationale pe yt.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraGuy):

Sunt unele si pentru invatat si despre cum sa nu ti irosesti timpul.
ideea e sa te construiesti pe tine, apoi timiditatea dispare de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraGuy):

"Darrrrrrrrrrr e greu..." asta i atitudinea!

pai si daca te ai obisnuit cu tine la ce mai vrei fete?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraGuy):

Planorism,parasutism, gatit, concerte, citit etc.
si sa stii ca iti gasesti foarte usor sa fii cu cineva. pentru ca tu cam asta vrei, doar sa fie cineva acolo.nu conteaza cine si cum e.
din 100 care te refuza, una sigur se va gasi. trebuie doar sa te bagi in seama cu ele.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru CobraGuy):

Păi este penibil, dar așa scapi de timiditate și câștigi și ceva experiență fiindcă o să dai și de multe proaste.

Răspuns utilizator avertizat