| Ce4ilya a întrebat:

Spuneti-mi si mie citeva statusuri interesante de dragoste, despre persoana iubita?

4 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

" Oricate necazuri atrag la mine, peste toate trec daca te am pe tine.Tu esti viata mea.Langa tine uit de necazurile toate.Tu imi dai putere sa merg mai departe! "

Te Iubesc si nu vreau sa te pierd… v-oi lupta sa recastig iubirea noastra pierduta candva… "

" Nu pot sa dorm si ingerasul mi-a spus sa ma gandesc la ceea cei mai frumos in viata mea. M-am gandit la tine pentru ca viata mea esti TU…’MiSs-YoU’ "

" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-aspus ca un inger nu pazeste alt inger! "

S-a mai dus o zi din calendar, eu tot mai tin la tine, viata mea se invarte ca un zar de cand nu mai esti cu mine, nici nu stiu ce drum sa mai aleg amintirile vreau sa le sterg si astept un semn de ce nu vi cand eu te chem… "
"
Trec prin fata casei tale si as dori sa imi iesi in cale sa ma astepti ce mult as vrea cum ma asteptai candva, trec mereu pe strada ta poate poate te-oi vedea ma opresc si oftez un pic si apoi plec dezamagit…TE IUBESC "

Ai aparut in viata mea ca o puternica raza de soare ce mi-a adus in suflet caldura si gingasia nesfarsita, cu zambetul tau m-ai invatat sa cunosc blandetea pana atunci necunoscuta, sarutul tau mi-a daruit dulceata nemaintalnita, ochii tai senini mi-au aratat ca dragostea exista, iar tandretea si frumusetea sufletului tau mi-au cucerit inima… "

" Se spune ca vremea e frumoasa atunci cand in suflet e soare.Se spune ca ploaia e mai rece cand in suflet te doare.Se spune ca vantul nu bate atunci cand iubesti?! dar cand frunzele se misca, sa stii doar ca TE IUBESC!

| jumbO a răspuns:

O fi o nebunie...dar imi place de tine♥

Daca vreodata luna nu'ti va fi aproape, daca soarele va disparea, sa stii ca a mai ramas ceva : iubirea mea, care niciodata nu te va lasa

Pt. mine a spune te iubesc nu inseamna nimic, dar a iubi cu adevarat inseamna totul

Priveste in ochii mei, priveste neincetat si doar cand iti vei lua privirea de la ei iti vei da seama ca te iubesc cu adevarat

Nu'mi pasa de nimic cand suntem noi doi si nu'mi pasa ce vorbeste lumea despre noi.Tot ce'mi doresc e sa fiu cu tine... Te iubesc, Te vreau langa mine

In bratele tale deja ma gandeam la viitor.Cu tine aproape am invatat ce e iubirea.Probleme le'am lasat in spate cunoscand ce e fericirea

Sa ma alinti,sa ma atingi in noptile fierbinti,sa ma saruti usor,sa ma duci departe,sa plutim pe'un nor.

Pentru tine pot sa ating cerul, as putea sa despart mari, as putea sa plang, sa scufund tot pana la noi...

In razele de soare eu stau si te privesc... esti diamantul care ma face sa iubesc, iar in lumina calda, cu tine ma zaresc... as vrea ca niciodata sa nu am mai trezesc

As vrea sa fiu o stea, o stea cazatoare, sa cad in inima ta si sa nu mai pot pleca

Suna ciudat, dar te iubesc cum tu n-ai vazut vreodat`![ asta e by minee :d]

Si cand vine vorba de iubire, spune-le ca ma ai pe mine.

pe globu pamantesc sunt 7 continente, si'un singur zapacit pe care il iubesc! love struck

Dragostea consta in fericire, invingere, ratiune!

Te iubesc, te iubesc, te iubesc! De azi esti al meu!

Toate il vreti, dar el e doar al meu! [numele tau] scrie pe el! love struck

Toate te doresc, dar totusi numa una poate sa te aiba! love struckx

I love you so much! love struck

Fara tine, n-as putea trai! te iubesc; x

Drumul parcurs e mai frumos in 2!:Xxxx

| krys1616 a răspuns:

Poti sa pui din melodii de dragostewinking sau din ce vrei uh...ce ti se pare tie mai frms

| miqaela a răspuns:

1))Il iubesc … da` prostu` nu-si da seama …
2))Let me feel your love
3))Parfumul tau...doza mea zilnica de viata
4))Viata fara dragoste.an fara vara
5))Eu raman cu amintirea ta iar tu cu zimbetul meu
6))You're my favourite drog, show me real love...
7))Am gasit un inamic cu numele "pupic"… ti-l trimit rapid ca e cam mic si l-am prostit… e mort dupa buzele tale, daca nu te pupa moare :*