| RaLuCa_7165 a întrebat:

Stiu ca mai sunt 3 luni pana la craciun numai ca am hotarat sa facem o piesa de teatru in care eu sunt Alba ca Zapada in varianta moderna cum ar trebui sa ma imbrac?

Răspuns Câştigător
| AngelOnEarth a răspuns:

Piesa de teatru se numeste cumva "Viata ca o poveste", iar Alba ca Zapada se presupune ca mananca toata ziua acadele si s-a ingrasat? Daca e asa am jucat si eu in piesa aceasta, tot in rolul Albei ca Zapada, anul trecut. De fapt, doar am primit scenariul pentru ca nu am mai apucat sa facem piesa. Daca e vorba de costumatie cel mai indicat ar fi sa te imbraci modern, dar totusi jucaus, girlie. Cred ca ai putea sa-ti iei o fusta, de blugi eventual, iar in sus o bluza draguta, ceva colorat sau cu un imprimeu dragut.