| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat, am 15 ani si am parul foarte lung, brunet si cret. E si foarte des. Imi ajunge pana putin mai jos de gat ( ca in imagine: https://imgur.com/a/DXkHYU1 ( este mai brunet putin decat in prima imagine )
In general il tin ori ca in prima imagine, ori ca in a doua.
La scoala nu am probleme, prietenii zic ca imi sta bine si uneori fetele se joaca cu el la scoala. Nici profesorii nu zic nimic.
Singura problema e ca parintii mereu imi zic ca imi sta urat.
Sa ma tund sau nu?
Nu vreau raspunsuri de la persoane care sunt de genul "Cei cu parul lung sunt fete"

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Depinde cât de importantă este pentru tine părerea părinților tăi. Nu putem ști cum îți stă cu părul lung dacă tu ne arăți poze cu două gagici laughing
Dacă ție îți place iar colegele tale găsesc părul tău sexy și nici măcar profesorii n-au ce comenta, atunci explică-le părinților că părul lung te face să ai mai multă încredere în tine, să vedem ce vor mai avea de spus în cazul ăsta

11 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Chiar ESTE lung! Ce să zic, dacă nu te deranjează că ai atâta de spălat și pieptănat, poartă-l sănătos! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Raven):

M-am obisnuit. Dar sincer cand te-ai uitat pe imagini ai crezut ca era o fata?

| Raven a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer? Da. Nu mă așteptam să fie chiar atât de lung.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine te-ai tunde. Zici ca esti fata lol. Mai sunt unii baieti cu parul putin mai lung dar nici chiar asa. Nu te confunda lumea cu o fata pe strada?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am obisnuit si cu confundatul pe strada. Nu se intampla foarte des oricum. Si care e problema daca unii baieti au parul lung?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Foarte ciudat sa mergi pe strada, sa vezi o "fata" si dupa cand intrebi ceva vezi ca e baiat. Si tu zici ca te-ai obisnuit. Esti ciudat. TUNDE-TE! Iti sta oribil

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am intrebat ceva, ai zis altceva. Poate pentru tine e ciudat, dar pentru mine nu. Atat timp cum am spus si in intrebare unele fete se si joaca cu parul, profesorii nu zic nimic, eu nu cred ca imi sta oribil

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Mie mi se par foarte draguti baietii cu par lung si cret. happy
Daca tie iti place si nu te deranjeaza, eu zic sa-l lasi.
Sa nu te tunzi si apoi sa regreti.

| Esla a răspuns:

Daca tie iti place cu parul lung si te simti bine asa, atunci lasa-l asa cum este acum. Nu trebuie sa te tunzi doar pentru ca alor tai nu le convine. Totusi ai putea incerca si sa il tunzi si sa vezi daca exista o diferenta. Poate ajunge chiar sa iti placa si cu el scurt. Le faci si alor tai pe plac si ai incercat si tu ceva nou. Daca nu iti place il poti lasa sa creasca la loc si gata. Un mic experiment nu strica niciodata happy

| xShadowCatalin a răspuns:

Tu cum te simti cu parul lung? Banuiesc ca bine, nu trebuie sa fac tot ce iti zic parintii, demonstreaza le ca poti lua decizii si pentru tine. Cel mai probabil parintii tai spun sa te tunzi deoarece au inca mentalitatea veche. Baiat cu parul lung = poponar, sau cine stie ce mai inventeaza ei happy Nu trebuie nici sa ignori total ce zic despre parul tau, dar arata-le ca nu are nimic daca e lung sau nu